Wydrukuj tę stronę
środa, 24 listopad 2021 17:32

Myślisz o zakupie drewnianego garażu? Oto, co musisz wiedzieć

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
garaż garaż pixabay

W ostatnich latach drewniane garaże stawały się bardzo popularne na całym świecie

. Chcąc trzymać swoje samochody (lub inne przedmioty osobiste) w suchym, bezpiecznym miejscu, właściciele domów regularnie decydują się na instalowanie drewnianych budynków garażowych na swojej posesji. Garaże drewniane to jedna z wielu konstrukcji, które można łatwo, tanio i szybko zbudować, aby nie tylko chronić swoje mienie, ale również otrzymać dodatkową przestrzeń – takie konstrukcje posiadają o wiele więcej korzyści.

  1. Różne sposoby użytkowania

Chociaż drewniany garaż stanowi doskonałe schronienie dla samochodu, to ma również kilka innych potencjalnych zastosowań. Wszystko zależy od wielkości budynku garażowego, ale zazwyczaj jest tak, że każdy z nich może również pełnić funkcję szopy, w której będziesz mógł przechowywać, np.: sprzęt ogrodowy. Ponadto, taka konstrukcja może być strefą „męskiego zakątka”, w którym każdy mężczyzna będzie miał chwile dla siebie, podczas majsterkowania lub zwyczajnie odpoczywania.

  1. Prosty fundament

Bardzo ważną zaletą drewnianych garaży jest to, że wymagają one jedynie płyty betonowej jako fundamentu. Płyta betonowa to jedna z najlepszych opcji na fundament, ponieważ jest duża, a jej montaż nie jest czasochłonny, co pozwala znacznie przyspieszyć prace budowlane. Dzięki temu, możesz wybudować swój wymarzony garaż drewniany tylko w kilka dni.

  1. Wszystko jest możliwe do przystosowania

Niezwykle istotną zaletą drewnianych konstrukcji jest to, że mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Drewno jest materiałem budowlanym, który cechuje się bardzo dużą elastycznością, dlatego może z niego powstać praktycznie każdy projekt drewnianego garażu. Niektóre firmy mają w swojej ofercie dostosowanie już gotowego projektu do wizji właściciela. Dlatego pamiętaj, że możesz zaplanować układ tak, jak chcesz!

  1. Prosta instalacja

Drewniane garaże są stosunkowo łatwe w montażu – nawet, jeśli zdecydujesz się na zbudowanie garażu na własną rękę – zajmie Ci to tylko kilka dni, zanim będziesz mógł z niego korzystać. Drewno jest niezwykle lekkim, elastycznym materiałem, co w znacznym stopniu wpływa na szybki i prosty proces budowy. Jednak pamiętaj, że do wyboru masz również kupienie gotowego modelu.

  1. Wybór materiałów

Drewno jest materiałem ogólnodostępnym oraz pozyskiwanym lokalnie, dlatego nie będzie większego problemu z dostępem do niego. Ponadto, ten naturalny surowiec jest najlepszym wyborem na budynek garażowy, ponieważ drewno jest niezwykle wytrzymałe i trwałe. Warto jest jednak pamiętać, aby wybierać materiał najwyższej jakości i tylko od sprawdzonych dostawców. Najlepszą opcją są: świerk, sosna i modrzew.

  1. Łatwa wymiana uszkodzonych części

Chociaż dokładna obróbka ciśnieniowa drewnianego garażu środkiem do konserwacji drewna zapewni jego trwałość, to jeśli jakakolwiek część drewnianego garażu ulegnie uszkodzeniu, można ją łatwo wymienić. Wystarczy wyjąć wadliwy element i zastąpić go nowym. Jednak, warto jest pamiętać, że to nie jest opcjonalny wybór – tak trzeba robić. To pozwoli na uniknięcie kosztownych napraw w przyszłości.

Drewniane garaże są bardzo solidne i niezwykle trwałe. Zbudowane z naturalnego, ale jakże wytrzymałego materiału budowlanego, budynki garażowe mają wiele zalet. Budowa takiej konstrukcji jest prosta, szybka i tania, a sam projekt może być przystosowany do indywidualnych potrzeb właściciela. Ponadto, taki budynek może mieć nieskończenie wiele zastosowań. To sprawia, że drewniany garaż to doskonała inwestycja – i pamiętaj: wszystko zależy od Ciebie.