piątek, 22 październik 2021 11:17

Baterie umywalkowe ścienne, czyli tradycja w zupełnie nowej odsłonie!

Przez wiele ostatnich lat mieliśmy do czynienia z prawdziwym boomem na baterie umywalkowe stojące, określane często również bateriami sztorcowymi.

Baterie umywalkowe ścienne wybierane były najczęściej wtedy, gdy starsze instalacje wodne nie pozwalały na montaż innego rodzaju armatury. Prawda jest jednak taka, że trendy, tak jak historia, zataczają koła, i aktualnie powiew dekoracyjnej świeżości w naszej łazience gwarantuje powrót do baterii ściennych. Co ważne, producenci armatury wyczuli już pismo nosem i przygotowali dla odważnych aranżacyjne petardy.

Nowoczesne baterie ścienne podtynkowe

Współczesne baterie umywalkowe ścienne to nowoczesna i stylowa armatura, która doskonale łączy najnowsze osiągnięcia techniki z przepięknym wzornictwem. Kwintesencją takiego połączenia są baterie ścienne podtynkowe. Otrzymujemy tutaj armaturę niezwykle praktyczną i prostą w użytkowaniu, której elementy instalacyjne są dyskretnie ukryte pod tynkiem czy płytkami. Co ważne, nowoczesne baterie podtynkowe, takie jak bateria Hansgrohe Axor Citterio w niczym nie przypominają topornych baterii kurkowych z czasów PRL-u. Jest smukła, innowacyjna i stylowa.

bateria umywalkowa ścienna

bateria umywalkowa ścienna

W przypadku tego typu baterii minimalizm wzorniczy łączy się z prostotą utrzymania armatury łazienkowej w czystości, co w przypadku baterii montowanej do umywalki bywa prawdziwym wyzwaniem. Ponadto armatura ścienna jest niezwykle odważnym i ciekawym elementem aranżacyjnym. Wszystko za sprawą jej widoczności, która w przypadku umywalek sztorcowych często ginie przy umywalce czy blacie.

Natynkowe baterie umywalkowe w stylu retro

Nowoczesność, nowoczesnością i przy udanym połączeniu tradycyjnego montażu ściennego z awangardowym wzornictwem, otrzymujemy naprawdę efektowne aranżacje, jednak wiele dekoracyjnych hitów jest de facto powrotem do przeszłości, i to do tej dość odległej. Stylizacje retro zawsze znajdują swoje miejsce wśród wystrojów bazujących na aktualnych trendach, bo zawsze znajdują się osoby, których takie aranżacje inspirują i cieszą. Nie inaczej jest z armaturą łazienkową.

Tutaj naprawdę mamy szerokie pole wyboru, a baterie retro pod swoim urzekającym wzornictwem, także skrywają najnowocześniejsze technologie. Jakby tego było mało, producenci oferują nam niezwykle stylowe baterie umywalkowe ścienne vintage w kolorze. Doskonałym przykładem idealnego połączenia stylizacji retro z kolorem, które przenosi nas do minionych epok, jest bateria umywalkowa Juno Vitra. Jest to przepiękna armatura w kolorze miedzi z pokrętłami krzyżowymi, która prezentuje się naprawdę spektakularnie.

Baterie umywalkowe ścienne – montaż

Montaż baterii umywalkowej ściennej jest możliwy tylko wtedy, gdy pozwala na to instalacja wodna. Konieczne jest w takiej sytuacji doprowadzenie jej na odpowiednią wysokość, tak, aby bateria mogła być zainstalowana nad umywalką. O ile w starym budownictwie takie rozwiązanie było standardem, o tyle w nowym często spotyka się instalacje dedykowane pod armaturę nablatową czy umywalkową.

Dlatego przy budowie lub gruntownym remoncie już na etapie planowania i prowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnych dobrze jest przemyśleć rodzaj armatury łazienkowej. Przy czym instalacja poprowadzona wyżej umożliwi montaż zarówno baterii natynkowych, jak i podtynkowych.

 • Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!
  Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!

  Imprezy firmowe to w ostatnich latach coraz częściej wybierana przez pracodawców forma pogłębiania relacji z pracownikami i klientami. Event firmowy to nie tylko okazja do spędzenia wspólnie czasu poza biurem i zabawy.

  Written on czwartek, 19 maj 2022 14:44
 • Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych
  Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych

  Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych są niezwykle ważne dla każdej firmy przewozowej. Nigdy nie można być pewnym co stanie się na drodze – dlatego ubezpieczenie jest tak ważne.

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 16:56
 • Nowoczesna kolekcja łazienek Ona inspirowana śródziemnomorską przyrodą i radością codziennego życia
  Nowoczesna kolekcja łazienek Ona inspirowana śródziemnomorską przyrodą i radością codziennego życia

  Kolekcja Ona nawiązuje do śródziemnomorskiego klimatu. Wyróżnia się prostym i uniwersalnym designem, w którym najważniejsze okazują się dopracowane szczegóły oraz inspiracje naturalnymi zjawiskami (np. łagodne linie inspirowane silnymi, ale zarazem delikatnymi falami oceanu czy rozwiązania mające wpływ na ekologię).

  Written on wtorek, 26 kwiecień 2022 09:10
 • Filtr do okapu Ariston
  Filtr do okapu Ariston

  W dzisiejszych czasach otaczające powietrze, które jest niezbędnym elementem życia człowieka jest coraz bardziej zanieczyszczone.

  Written on środa, 06 kwiecień 2022 13:08
 • Połączenia międzynarodowe – jak zyskać tańsze rozmowy?
  Połączenia międzynarodowe – jak zyskać tańsze rozmowy?

  Obecnie oferty sieci komórkowych zawierające darmowe i nielimitowane SMS-y, MMS-y oraz spore pakiety internetowe są normą. Niemałym zainteresowaniem cieszą się również telefony na abonament, które można nabyć na bardzo korzystnych warunkach, zarówno w przypadku firm, jak i klientów indywidualnych. Jak jednak w ofertach operatorów sieci komórkowych przedstawiają się połączenia międzynarodowe? Na jakie propozycje dostawców mogą liczyć użytkownicy?

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:55
 • Hala namiotowa w ogrodnictwie
  Hala namiotowa w ogrodnictwie

  Jak zorganizować przestrzeń w ogrodzie lub na działce? Wiele osób zajmujących się hobbystycznie lub zawodowo uprawą roślin zdaje sobie sprawę, że jednym z istotnych czynników wpływających na porost jest odporność na zmienne warunki pogodowe.

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:50
 • Jak wybrać doskonałe płytki łazienkowe? Płytki ceramiczne
  Jak wybrać doskonałe płytki łazienkowe? Płytki ceramiczne

  Łazienka to nie tylko miejsce mycia i higieny, ale także ostoja komfortu. Jej wystrój powinien być estetyczny i przyjemny dla oka, ponieważ jest to ważna część domu.

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:42
 • Chusteczki do powierzchni – jakie są ich rodzaje i po co je stosujemy?
  Chusteczki do powierzchni – jakie są ich rodzaje i po co je stosujemy?

  Większości z nas chusteczki kojarzą się wyłącznie z wydmuchiwaniem nosa w trakcie przeziębienia. Okazuje się, że ich zastosowań jest zdecydowanie więcej. Dobrym tego przykładem może być stale trwająca pandemia.

  Written on wtorek, 29 marzec 2022 18:45
 • Tulejowanie otworów w maszynach budowlanych – na czym to polega?
  Tulejowanie otworów w maszynach budowlanych – na czym to polega?

  W przypadku maszyn budowlanych częstym problemem jest zużycie tulei. Dochodzi do niego, gdy maszyna ulega zużyciu w wyniku tarcia między ruchomymi częściami maszyny.

  Written on czwartek, 24 marzec 2022 21:28
 • MyJobsi.pl – znajdź swoją wymarzoną pracę!
  MyJobsi.pl – znajdź swoją wymarzoną pracę!

  Praca jest potrzebna każdemu człowiekowi, gdyż bez niej dzień nie jest dobrze zorganizowany, co znacznie pogarsza samopoczucie. Jak jednak wygląda szukanie pracy na rynku w dzisiejszych czasach?

  Written on środa, 16 marzec 2022 09:38