piątek, 22 październik 2021 11:17

Baterie umywalkowe ścienne, czyli tradycja w zupełnie nowej odsłonie!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Przez wiele ostatnich lat mieliśmy do czynienia z prawdziwym boomem na baterie umywalkowe stojące, określane często również bateriami sztorcowymi.

Baterie umywalkowe ścienne wybierane były najczęściej wtedy, gdy starsze instalacje wodne nie pozwalały na montaż innego rodzaju armatury. Prawda jest jednak taka, że trendy, tak jak historia, zataczają koła, i aktualnie powiew dekoracyjnej świeżości w naszej łazience gwarantuje powrót do baterii ściennych. Co ważne, producenci armatury wyczuli już pismo nosem i przygotowali dla odważnych aranżacyjne petardy.

Nowoczesne baterie ścienne podtynkowe

Współczesne baterie umywalkowe ścienne to nowoczesna i stylowa armatura, która doskonale łączy najnowsze osiągnięcia techniki z przepięknym wzornictwem. Kwintesencją takiego połączenia są baterie ścienne podtynkowe. Otrzymujemy tutaj armaturę niezwykle praktyczną i prostą w użytkowaniu, której elementy instalacyjne są dyskretnie ukryte pod tynkiem czy płytkami. Co ważne, nowoczesne baterie podtynkowe, takie jak bateria Hansgrohe Axor Citterio w niczym nie przypominają topornych baterii kurkowych z czasów PRL-u. Jest smukła, innowacyjna i stylowa.

bateria umywalkowa ścienna

bateria umywalkowa ścienna

W przypadku tego typu baterii minimalizm wzorniczy łączy się z prostotą utrzymania armatury łazienkowej w czystości, co w przypadku baterii montowanej do umywalki bywa prawdziwym wyzwaniem. Ponadto armatura ścienna jest niezwykle odważnym i ciekawym elementem aranżacyjnym. Wszystko za sprawą jej widoczności, która w przypadku umywalek sztorcowych często ginie przy umywalce czy blacie.

Natynkowe baterie umywalkowe w stylu retro

Nowoczesność, nowoczesnością i przy udanym połączeniu tradycyjnego montażu ściennego z awangardowym wzornictwem, otrzymujemy naprawdę efektowne aranżacje, jednak wiele dekoracyjnych hitów jest de facto powrotem do przeszłości, i to do tej dość odległej. Stylizacje retro zawsze znajdują swoje miejsce wśród wystrojów bazujących na aktualnych trendach, bo zawsze znajdują się osoby, których takie aranżacje inspirują i cieszą. Nie inaczej jest z armaturą łazienkową.

Tutaj naprawdę mamy szerokie pole wyboru, a baterie retro pod swoim urzekającym wzornictwem, także skrywają najnowocześniejsze technologie. Jakby tego było mało, producenci oferują nam niezwykle stylowe baterie umywalkowe ścienne vintage w kolorze. Doskonałym przykładem idealnego połączenia stylizacji retro z kolorem, które przenosi nas do minionych epok, jest bateria umywalkowa Juno Vitra. Jest to przepiękna armatura w kolorze miedzi z pokrętłami krzyżowymi, która prezentuje się naprawdę spektakularnie.

Baterie umywalkowe ścienne – montaż

Montaż baterii umywalkowej ściennej jest możliwy tylko wtedy, gdy pozwala na to instalacja wodna. Konieczne jest w takiej sytuacji doprowadzenie jej na odpowiednią wysokość, tak, aby bateria mogła być zainstalowana nad umywalką. O ile w starym budownictwie takie rozwiązanie było standardem, o tyle w nowym często spotyka się instalacje dedykowane pod armaturę nablatową czy umywalkową.

Dlatego przy budowie lub gruntownym remoncie już na etapie planowania i prowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnych dobrze jest przemyśleć rodzaj armatury łazienkowej. Przy czym instalacja poprowadzona wyżej umożliwi montaż zarówno baterii natynkowych, jak i podtynkowych.

Więcej w tej kategorii: « Najnowsze trendy w wystroju wnętrz