środa, 08 czerwiec 2022 14:10

Ekologiczne środki czystości w eko domu

ekologiczne środki czystości ekologiczne środki czystości pixabay

Musimy wreszcie przejrzeć na oczy i zacząć żyć tak, aby nasza planeta przestała cierpieć od nadmiaru śmieci. Dla obecnych 30-40-latków, którzy mają już dorastające dzieci kwestia dbania o środowisko jest znana, ale dla większości też,  nie znajduje się na liście priorytetów.

 

Wynika to faktu, że 20-30 lat temu pojawiły się w naszej edukacji pierwsze proekologiczne zajęcia, a od tego czasu przeciętny „użytkownik” naszej planety niewiele zauważa, jeżeli nie interesuje się tematem. Natomiast szkody dla środowiska to równia pochyła i nagle, nie czując teraz nic, za 3-4 lata zaczniemy widzieć problemy, za 10 będą nas bezpośrednio spotykać w świadomy dla nas sposób, a za 15-20 ziemia może stać się praktycznie niezdatna do normalnego życia. 

Pomijając kwestię przemysłu i tego, jaki ilości zanieczyszczeń produkują duże koncerny niezwracające jeszcze uwagi na środowisko, gdyby każdy mieszkaniec ziemi, choć trochę zaczął żyć też dla Planety nie tylko dla siebie, mógłby zacząć się zmiany. Możemy wspólnie nie tylko spowolnić, ale też odwrócić skutki zaniedbań przez poprzednie dwa pokolenia, ale i przez nas samych. Od czego, więc zacząć? Od drobiazgów. Od tego, co najczęściej staje się źródłem niepotrzebnego gromadzenia się śmieci. Są to najprawdopodobniej jednorazowe naczynia, artykuły higieniczne i akcesoria użytkowe. Wejdźmy więc do łazienki i spójrzmy, co możemy wymienić na ekologiczne środki czystości oraz do pielęgnacji ciała.

Naturalne środki czystości i kosmetyki.

Nasze łazienkowe półki przepełnione są różnego rodzaju chemicznymi środkami, często w plastikowych butelkach. Niezależnie, czy mówimy o kosmetykach, czy o chemii domowej (choć czasami ich skład niewiele się różni…), mamy już dwa problemy. Pierwszy to zawartość pełna chemii, spływająca do wód, gruntu itp., druga to plastikowe opakowania, nie nadające się do recyklingu ze względu na dodatki mające wyłącznie cel marketingowy. Ekologiczne środki czystości oraz naturalne kosmetyki mogą pomóc w przypadku obu tych problemów. Zawartości naturalnych składników nie szkodzą nam ani środowisku. Większość z niech jest też pakowana w pełni kompostowalne, biodegradowalne opakowania albo można je zakupić w sklepach zero waste w wielorazowych pojemnikach typu szklany słoik… Może nasza łazienka będzie wyglądać smutniej przez brak kolorowych pojemników, ale czy to ważne? Żyjmy dla większej idei!

Ekologiczne akcesoria do higieny i pielęgnacji.

W łazienkach, szczególnie kobiecych istnieje tendencja do produkcji masy śmieci z jednorazowych produktów. Nie można obwiniać o to nikogo, po prostu szczególne potrzeby wynikają szczególnych rozwiązań. A my możemy je wdrożyć. Warto zastanowić się nad zmianą standardowych bawełnianych wacików (często z nieorganicznej bawełny), na wielorazowe myjki do demakijażu i mycia twarzy. Patyczki kosmetyczne może zastąpić LastObject patyczek higieniczny o wielorazowym w pełni bezpiecznym użytkowaniu. Podpaski i tampony, możemy zmienić na wielorazowe wkładki i kubeczki menstruacyjne. Jest wiele możliwości, wystarczy po prostu popatrzeć nieco szerzej, niż komfortowa rutyna.

Więcej w tej kategorii: « Ogrodzenia gotowe do montażu
 • Co warto wiedzieć o firanach woalowych?
  Co warto wiedzieć o firanach woalowych?

  Woal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów przy produkcji firan. Jest to bardzo popularny typ tkaniny, który tak naprawdę można spotkać w zdecydowanej większości polskich domów.Takie firany bez wątpienia wyglądają efektownie.

  Written on poniedziałek, 27 czerwiec 2022 10:45
 • Jak zbudować mur oporowy?
  Jak zbudować mur oporowy?

  Domy stojące obok naturalnych wzniesień zwykle prezentują się malowniczo i są rozchwytywane na rynku nieruchomości. Niestety, ich budowa wymaga bardzo często postawienia ścianki oporowej, której zadaniem jest zatrzymanie poziomego oddziaływania dużych mas ziemi w kierunku budynku mieszkalnego. Jak taką ściankę zbudować i kto może to zrobić?

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 18:20
 • Telematyka DBK – zarządzanie flotą samochodów ciężarowych
  Telematyka DBK – zarządzanie flotą samochodów ciężarowych

  Inteligentne prowadzenie firmy przewozowej opiera się o analizę różnorodnych rozwiązań, które potrafią usprawnić działanie całej firmy.

  Written on środa, 15 czerwiec 2022 17:56
 • Szafa metalowa - idealny mebel do każdego zakładu pracy?
  Szafa metalowa - idealny mebel do każdego zakładu pracy?

  Szafy metalowe są wykonane z odpornych materiałów, dzięki czemu nadają się do pracy w trudnych warunkach. Na przykład w szpitalach, laboratoriach i zakładach przemysłowych mogą one służyć przez dziesiątki lat.

  Written on wtorek, 14 czerwiec 2022 15:36
 • Silikony Bostik – preparaty do uszczelniania połączeń wokół blatów, zlewów, mebli, listew
  Silikony Bostik – preparaty do uszczelniania połączeń wokół blatów, zlewów, mebli, listew

  Silikony to materiały nieorganiczne, organiczne i hybrydowe, które są wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach. W przemyśle budowlanym można je znaleźć jako uszczelniacze, masy uszczelniające, masy szklarskie i membrany wodoszczelne.

  Written on poniedziałek, 13 czerwiec 2022 08:08
 • Ekologiczne środki czystości w eko domu
  Ekologiczne środki czystości w eko domu

  Musimy wreszcie przejrzeć na oczy i zacząć żyć tak, aby nasza planeta przestała cierpieć od nadmiaru śmieci. Dla obecnych 30-40-latków, którzy mają już dorastające dzieci kwestia dbania o środowisko jest znana, ale dla większości też,  nie znajduje się na liście priorytetów.

  Written on środa, 08 czerwiec 2022 14:10
 • Ogrodzenia gotowe do montażu
  Ogrodzenia gotowe do montażu

  Co to są ogrodzenia modułowe oraz na jakiego typu działkach sprawdzają się najlepiej? Wielość dostępnych rozwiązań konstrukcyjnych i stylistycznych powoduje, że takie płoty znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Poznaj ich zalety oraz dowiedz się, jak można nabyć płoty z prefabrykowanych elementów.

  Written on wtorek, 31 maj 2022 16:44
 • Regeneracja pomp i silników hydraulicznych
  Regeneracja pomp i silników hydraulicznych

  Hydraulika siłowa jest stosowana w maszynach budowlanych do podnoszenia i przenoszenia ciężkich przedmiotów. Działanie układów hydraulicznych polega na wykorzystaniu ciśnienia cieczy do poruszania tłoków, które naciskają na tłoczysko, a to z kolei porusza ładunek.

  Written on piątek, 27 maj 2022 17:23
 • Jaka pościel do łóżeczka dla niemowląt?
  Jaka pościel do łóżeczka dla niemowląt?

  Każdy rodzic staje przed wyborem odpowiedniej pościeli do łóżeczka dla niemowlęcia. Z uwagi na to, że skóra tak małego dziecka jest wrażliwa i delikatna, warto podjąć przemyślaną i odpowiedzialną decyzję w tej kwestii.

  Written on piątek, 27 maj 2022 17:19
 • Rębak do drewna i strugarka- jak z nich korzystać?
  Rębak do drewna i strugarka- jak z nich korzystać?

  Drewno jest jednym z bardziej szlachetnych materiałów. Co więcej, jeśli tylko podda się go odpowiedniej obróbce, można wykreować niesamowite przedmioty. Jednak drewno to także podstawowy surowiec w gospodarstwie domowym, którym chociażby pali się w kominku.

  Written on czwartek, 26 maj 2022 10:28