poniedziałek, 09 maj 2022 16:56

Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych

korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych pixabay

Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych są niezwykle ważne dla każdej firmy przewozowej. Nigdy nie można być pewnym co stanie się na drodze – dlatego ubezpieczenie jest tak ważne.

Niekorzystne warunki atmosferyczne potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych kierowców, którzy od lat bardzo dobrze znają się na rzeczy. Deszcz, śnieg, czy śliska nawierzchnia to tylko kilka z punktów, które mogą spowodować wypadki. Naprawa takich szkód bywa bardzo kosztowna – dlatego korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych są tak ważne.

Oferta sprawdzonego ubezpieczyciela pojazdów dostawczych

Grupa DBK to firma, która zajmuje różnorodne pozycje w branży TSL. Od bardzo długiego czasu porusza się w kręgu samochodów ciężarowych gwarantując im różne pozytywne aspekty. Jednym z nich stało się objęcie roli ubezpieczyciela, w którą wcieliła się Grupa DBK. Bo jaki inny ubezpieczyciel może tyle wiedzieć o samochodach ciężarowych co wie taki gigant?

Grupa DBK oferuje korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych prezentując szeroką ofertę. Zaliczają się do niej takie punkty jak:

 • Ubezpieczenie komunikacyjne OC, AC, NW, Assistance; polega ono sytuacji, w której kierowca samochodu wyrządza szkodę innemu pojazdowi, który porusza się po drodze. Wtedy ubezpieczyciel pokrywa koszty naprawy obu pojazdów. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe, bez którego nie można dopuścić samochodu do ruchu drogowego.
 • Ubezpieczenie OC przewoźnika; jest to bardzo ważne ubezpieczenie z perspektywy przedsiębiorcy. Bowiem zabezpiecza ona przed karami finansowymi, które mogłyby być nałożone przez klienta z tytułu nie dostarczenia materiałów o czasie. Dodatkowo ochrania cały przewożony towar przed potencjalną kradzieżą.

Usterka wewnętrzna samochodu na drodze – co zrobić?

Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych obejmują również ubezpieczenie Truck Assistance. Jest ono bardzo cenione – samochody przemierzające tak długie dystanse potrafią odmówić posłuszeństwa. Wraz z ubezpieczeniem Truck Assistance kierowca nie zostanie osamotniony na drodze – w najgorszych wypadkach zostanie dostarczona laweta, która zabierze uszkodzony samochód.

 • Co warto wiedzieć o firanach woalowych?
  Co warto wiedzieć o firanach woalowych?

  Woal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów przy produkcji firan. Jest to bardzo popularny typ tkaniny, który tak naprawdę można spotkać w zdecydowanej większości polskich domów.Takie firany bez wątpienia wyglądają efektownie.

  Written on poniedziałek, 27 czerwiec 2022 10:45
 • Jak zbudować mur oporowy?
  Jak zbudować mur oporowy?

  Domy stojące obok naturalnych wzniesień zwykle prezentują się malowniczo i są rozchwytywane na rynku nieruchomości. Niestety, ich budowa wymaga bardzo często postawienia ścianki oporowej, której zadaniem jest zatrzymanie poziomego oddziaływania dużych mas ziemi w kierunku budynku mieszkalnego. Jak taką ściankę zbudować i kto może to zrobić?

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 18:20
 • Telematyka DBK – zarządzanie flotą samochodów ciężarowych
  Telematyka DBK – zarządzanie flotą samochodów ciężarowych

  Inteligentne prowadzenie firmy przewozowej opiera się o analizę różnorodnych rozwiązań, które potrafią usprawnić działanie całej firmy.

  Written on środa, 15 czerwiec 2022 17:56
 • Szafa metalowa - idealny mebel do każdego zakładu pracy?
  Szafa metalowa - idealny mebel do każdego zakładu pracy?

  Szafy metalowe są wykonane z odpornych materiałów, dzięki czemu nadają się do pracy w trudnych warunkach. Na przykład w szpitalach, laboratoriach i zakładach przemysłowych mogą one służyć przez dziesiątki lat.

  Written on wtorek, 14 czerwiec 2022 15:36
 • Silikony Bostik – preparaty do uszczelniania połączeń wokół blatów, zlewów, mebli, listew
  Silikony Bostik – preparaty do uszczelniania połączeń wokół blatów, zlewów, mebli, listew

  Silikony to materiały nieorganiczne, organiczne i hybrydowe, które są wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach. W przemyśle budowlanym można je znaleźć jako uszczelniacze, masy uszczelniające, masy szklarskie i membrany wodoszczelne.

  Written on poniedziałek, 13 czerwiec 2022 08:08
 • Ekologiczne środki czystości w eko domu
  Ekologiczne środki czystości w eko domu

  Musimy wreszcie przejrzeć na oczy i zacząć żyć tak, aby nasza planeta przestała cierpieć od nadmiaru śmieci. Dla obecnych 30-40-latków, którzy mają już dorastające dzieci kwestia dbania o środowisko jest znana, ale dla większości też,  nie znajduje się na liście priorytetów.

  Written on środa, 08 czerwiec 2022 14:10
 • Ogrodzenia gotowe do montażu
  Ogrodzenia gotowe do montażu

  Co to są ogrodzenia modułowe oraz na jakiego typu działkach sprawdzają się najlepiej? Wielość dostępnych rozwiązań konstrukcyjnych i stylistycznych powoduje, że takie płoty znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Poznaj ich zalety oraz dowiedz się, jak można nabyć płoty z prefabrykowanych elementów.

  Written on wtorek, 31 maj 2022 16:44
 • Regeneracja pomp i silników hydraulicznych
  Regeneracja pomp i silników hydraulicznych

  Hydraulika siłowa jest stosowana w maszynach budowlanych do podnoszenia i przenoszenia ciężkich przedmiotów. Działanie układów hydraulicznych polega na wykorzystaniu ciśnienia cieczy do poruszania tłoków, które naciskają na tłoczysko, a to z kolei porusza ładunek.

  Written on piątek, 27 maj 2022 17:23
 • Jaka pościel do łóżeczka dla niemowląt?
  Jaka pościel do łóżeczka dla niemowląt?

  Każdy rodzic staje przed wyborem odpowiedniej pościeli do łóżeczka dla niemowlęcia. Z uwagi na to, że skóra tak małego dziecka jest wrażliwa i delikatna, warto podjąć przemyślaną i odpowiedzialną decyzję w tej kwestii.

  Written on piątek, 27 maj 2022 17:19
 • Rębak do drewna i strugarka- jak z nich korzystać?
  Rębak do drewna i strugarka- jak z nich korzystać?

  Drewno jest jednym z bardziej szlachetnych materiałów. Co więcej, jeśli tylko podda się go odpowiedniej obróbce, można wykreować niesamowite przedmioty. Jednak drewno to także podstawowy surowiec w gospodarstwie domowym, którym chociażby pali się w kominku.

  Written on czwartek, 26 maj 2022 10:28