środa, 15 czerwiec 2022 17:56

Telematyka DBK – zarządzanie flotą samochodów ciężarowych

DBK - zarządzanie flotą DBK - zarządzanie flotą pixabay

Inteligentne prowadzenie firmy przewozowej opiera się o analizę różnorodnych rozwiązań, które potrafią usprawnić działanie całej firmy.

W dzisiejszych czasach można znaleźć wiele oprogramowani czy systemów, które poprawiają ekonomię i bezpieczeństwo własnej działalności. Jednym z nich jest telematyka. DBK - zarządzanie flotą samochodów ciężarowych z systemami telematycznymi w dzisiejszych czasach stanowi podstawę potrafiącą poprawić bezpieczeństwo pojazdów, ale również kierowców. Co dokładnie oferuje telematyka DBK?

Telematyka DBK – zarządzanie flotą na miarę XXI wieku

Telematyka od DBK została nazwana jako Dbkfleetmanagement. Zainstalowanie tego oprogramowania polega na wprowadzeniu systemu do komputerów pokładowych każdego pojazdu wchodzącego w skład floty przedsiębiorców. System został stworzony z dbałością o najważniejsze elementy takie jak poprawę ekonomii firmy i jej bezpieczeństwa. W biznesie przewozowym bardzo ważnym elementem jest paliwo. Z roku na rok jego cena sukcesywnie wzrasta co jest bardzo mocnym ciosem dla każdego przewoźnika. Dlatego nawet niewielkie ilości zaoszczędzonego paliwa w skali miesiąca czy kwartału potrafią zrobić różnicę. System Dbkfleetmanagement potrafi monitorować spalanie paliwa przez kierowców na każdym odcinku trasy pokazując czy dobrze wykonują powierzone im zadania.

W przypadku zbyt intensywnej i agresywnej jazdy spalanie potrafi pokaźnie podskoczyć. Przedsiębiorca w takim momencie może zareagować i poinformować kierowcę o tym, że popełnia błąd. Dzięki temu kontrola kierowców jest bardzo ułatwiona.

Dbkfleetmanagement – bo liczy się bezpieczeństwo

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to nawet na strzeżonych parkingach zdarzają się nieprzyjemności. Mowa tutaj o kradzieżach pojazdów ciężarowych. Złodzieje często potrafią wpuszczać środki usypiające kierowców w kabinie, a następnie ukraść pojazd ciężarowy. Jest to bardzo niebezpieczne zarówno dla kierowcy jak i przedsiębiorcy, który traci pojazd wart setki tysięcy złotych. Telematyka DBK ma zainstalowany lokalizator, który poinformuje o zboczeniu z trasy samochodu umożliwiając szybką reakcję osoby monitorującej jego położenie GPS. Dzięki temu znacznie podwyższa się prawdopodobieństwo odzyskania skradzionego pojazdu i ukarania złodziei.

 • Co warto wiedzieć o firanach woalowych?
  Co warto wiedzieć o firanach woalowych?

  Woal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów przy produkcji firan. Jest to bardzo popularny typ tkaniny, który tak naprawdę można spotkać w zdecydowanej większości polskich domów.Takie firany bez wątpienia wyglądają efektownie.

  Written on poniedziałek, 27 czerwiec 2022 10:45
 • Jak zbudować mur oporowy?
  Jak zbudować mur oporowy?

  Domy stojące obok naturalnych wzniesień zwykle prezentują się malowniczo i są rozchwytywane na rynku nieruchomości. Niestety, ich budowa wymaga bardzo często postawienia ścianki oporowej, której zadaniem jest zatrzymanie poziomego oddziaływania dużych mas ziemi w kierunku budynku mieszkalnego. Jak taką ściankę zbudować i kto może to zrobić?

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 18:20
 • Telematyka DBK – zarządzanie flotą samochodów ciężarowych
  Telematyka DBK – zarządzanie flotą samochodów ciężarowych

  Inteligentne prowadzenie firmy przewozowej opiera się o analizę różnorodnych rozwiązań, które potrafią usprawnić działanie całej firmy.

  Written on środa, 15 czerwiec 2022 17:56
 • Szafa metalowa - idealny mebel do każdego zakładu pracy?
  Szafa metalowa - idealny mebel do każdego zakładu pracy?

  Szafy metalowe są wykonane z odpornych materiałów, dzięki czemu nadają się do pracy w trudnych warunkach. Na przykład w szpitalach, laboratoriach i zakładach przemysłowych mogą one służyć przez dziesiątki lat.

  Written on wtorek, 14 czerwiec 2022 15:36
 • Silikony Bostik – preparaty do uszczelniania połączeń wokół blatów, zlewów, mebli, listew
  Silikony Bostik – preparaty do uszczelniania połączeń wokół blatów, zlewów, mebli, listew

  Silikony to materiały nieorganiczne, organiczne i hybrydowe, które są wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach. W przemyśle budowlanym można je znaleźć jako uszczelniacze, masy uszczelniające, masy szklarskie i membrany wodoszczelne.

  Written on poniedziałek, 13 czerwiec 2022 08:08
 • Ekologiczne środki czystości w eko domu
  Ekologiczne środki czystości w eko domu

  Musimy wreszcie przejrzeć na oczy i zacząć żyć tak, aby nasza planeta przestała cierpieć od nadmiaru śmieci. Dla obecnych 30-40-latków, którzy mają już dorastające dzieci kwestia dbania o środowisko jest znana, ale dla większości też,  nie znajduje się na liście priorytetów.

  Written on środa, 08 czerwiec 2022 14:10
 • Ogrodzenia gotowe do montażu
  Ogrodzenia gotowe do montażu

  Co to są ogrodzenia modułowe oraz na jakiego typu działkach sprawdzają się najlepiej? Wielość dostępnych rozwiązań konstrukcyjnych i stylistycznych powoduje, że takie płoty znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Poznaj ich zalety oraz dowiedz się, jak można nabyć płoty z prefabrykowanych elementów.

  Written on wtorek, 31 maj 2022 16:44
 • Regeneracja pomp i silników hydraulicznych
  Regeneracja pomp i silników hydraulicznych

  Hydraulika siłowa jest stosowana w maszynach budowlanych do podnoszenia i przenoszenia ciężkich przedmiotów. Działanie układów hydraulicznych polega na wykorzystaniu ciśnienia cieczy do poruszania tłoków, które naciskają na tłoczysko, a to z kolei porusza ładunek.

  Written on piątek, 27 maj 2022 17:23
 • Jaka pościel do łóżeczka dla niemowląt?
  Jaka pościel do łóżeczka dla niemowląt?

  Każdy rodzic staje przed wyborem odpowiedniej pościeli do łóżeczka dla niemowlęcia. Z uwagi na to, że skóra tak małego dziecka jest wrażliwa i delikatna, warto podjąć przemyślaną i odpowiedzialną decyzję w tej kwestii.

  Written on piątek, 27 maj 2022 17:19
 • Rębak do drewna i strugarka- jak z nich korzystać?
  Rębak do drewna i strugarka- jak z nich korzystać?

  Drewno jest jednym z bardziej szlachetnych materiałów. Co więcej, jeśli tylko podda się go odpowiedniej obróbce, można wykreować niesamowite przedmioty. Jednak drewno to także podstawowy surowiec w gospodarstwie domowym, którym chociażby pali się w kominku.

  Written on czwartek, 26 maj 2022 10:28