poniedziałek, 13 czerwiec 2022 08:08

Silikony Bostik – preparaty do uszczelniania połączeń wokół blatów, zlewów, mebli, listew

Silikony Silikony https://batel.pl

Silikony to materiały nieorganiczne, organiczne i hybrydowe, które są wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach. W przemyśle budowlanym można je znaleźć jako uszczelniacze, masy uszczelniające, masy szklarskie i membrany wodoszczelne.

Szczeliwa silikonowe są często używane do tworzenia hermetycznego uszczelnienia wokół połączeń elektrycznych, takich jak te znajdujące się na silnikach, sprężarkach i innych maszynach. Uszczelki silikonowe są również stosowane do zapobiegania wyciekom cieczy z rur i pojemników. Oprócz zastosowania jako uszczelki, silikony są także używane jako środki smarne i inhibitory korozji w niektórych zastosowaniach przemysłowych.

Silikony – używany do uszczelniania rozmaitych instalacji wewnątrz pomieszczeń

Silikon jest także stosowany w wielu produktach konsumenckich ze względu na swoją wszechstronność i trwałość. Silikonowe naczynia do pieczenia stały się popularne, ponieważ nie niszczą się pod wpływem ekstremalnego ciepła, w przeciwieństwie do innych rodzajów naczyń, które często topią się w wysokich temperaturach. Silikonu używa się również m.in. do:

 • uszczelniania wanien;
 • uszczelniania pryszniców i brodzików akrylowych;
 • uszczelniania zlewów;
 • uszczelniania wokół okien;
 • uszczelniania blatów, mebli, listew oraz ścian.

Znajdziemy m.in. silikon neutralny posiadający octanowy system utwardzania przeznaczony do uszczelniania wokół drzwi, ścian i blatów (np. Bostik Perfect Seal), a także silikon posiadający octanowy system utwardzania przeznaczony do uszczelniania pryszniców, toalet i umywalek (Bostik Perfect Seal łazienka silikon).

silikon budowlany

silikon budowlany

Co to są silikony budowlane?

Silikonowe szczeliwa budowlane to rodzaj gumy silikonowej, która jest stosowana na zewnątrz budynków w celu ochrony przed penetracją wody oraz innymi rodzajami czynników atmosferycznych. Ten rodzaj szczeliwa można stosować na powierzchniach murowanych, takich jak cegła, kamień i bloczki betonowe. Produkty te są również zwykle stosowane do uszczelniania ram okiennych, sidingów i innych otworów w budynkach, w których wilgoć może powodować uszkodzenia wykończenia wewnętrznego.

Uszczelniacze silikonowe przynoszą budowniczym kilka korzyści, takich jak:

 • Estetyka – silikony są dostępne w różnych kolorach, w tym białym, brązowym i szarym, co sprawia, że są idealne do stosowania z naturalnymi materiałami murarskimi, takimi jak cegła lub kamień.
 • Trwałość – uszczelnienia silikonowe nie pękają ani nie łuszczą się jak inne rodzaje uszczelniaczy, co oznacza, że mogą przetrwać dziesiątki lat bez konieczności konserwacji. Silikony są również odporne na rozwój pleśni, co pomaga zapobiegać rozwojowi bakterii na ścianach zewnętrznych budynku.

Efektywne wygładzanie uszczelniaczy – jak zrobić to dobrze?

Do wygładzania uszczelniaczy często używa się płynu do mycia naczyń – wiele osób uważa ten sposób za skuteczny. Po zakończeniu obróbki fugi radzą sobie z wygładzaniem właśnie za pomocą tego detergentu. Jednak są na rynku specjalne preferowane płyny, dzięki którym wygładzanie to może przebiec szybko i sprawnie. Przykładowym preparatem jest "Perfect Seal gładka fuga". Używając tego produktu nie trzeba wcześniej zabezpieczać powierzchni za pomocą malarskiej taśmy maskującej – przy użyciu płynu do mycia naczyń, nie powinno się o tym zapominać, inaczej podłoże może ulec zabrudzeniu resztkami uszczelniacza.

Poza tym, wygładzanie palcem zamoczonym w wodzie z płynem do naczyń może nie być tak efektywne, jak sobie z początku wyobrażaliśmy. Nie warto ryzykować – lepiej od razu zrobić coś dobrze, niż narażać się na konieczność wprowadzania poprawek do zakończeniu pracy. Dlatego warto skorzystać z preparatu przeznaczonego do wygładzania uszczelniaczy.

silikony budowlane

silikony budowlane

Jak prawidłowo używać silikonu? Kilka wskazówek

Silikon to świetne narzędzie do majsterkowania, ale nie zawsze łatwo jest go prawidłowo używać. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo stosować świeży uszczelniacz.

 • Zawsze należy używać właściwego produktu – nie wszystkie silikony są sobie równe. Niektóre są przeznaczone do stosowania na określonych powierzchniach lub materiałach. Inne są przeznaczone do stosowania wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń. Warto upewnić się, że używamy silikonu, który jest przeznaczony do danej pracy i odpowiada konkretnym potrzebom. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakiego rodzaju silikonu potrzebujemy, nie bójmy się poprosić o pomoc pracownika lokalnego sklepu z materiałami budowlanymi.
 • Należy używać odpowiedniego narzędzia – silikon występuje w wielu różnych postaciach, od płynnej po piankową, dlatego należy się upewnić, że ma się pod ręką odpowiednie narzędzia. Aby przygotować się do pracy, należy przed użyciem zdjąć aplikator, odciąć końcówkę kartusza, a następnie nałożyć ponownie aplikator. Po zakończonej pracy, jeśli nadal pozostało nieco produktu w opakowaniu, warto wyczyścić końcówkę, by ułatwić sobie ponowne użycie.

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią budowlaną https://batel.pl

 • Wybierając projekt domu, zwróć uwagę na to, jak rozmieszczone są okna!
  Wybierając projekt domu, zwróć uwagę na to, jak rozmieszczone są okna!

  Umiejscowienie okien w domu powinno być przemyślane, aby zapewnić odpowiednie nasłonecznienie, wentylację i dostęp do widoków. Poniżej znajduje się kilka kluczowych wskazówek dotyczących lokalizacji okien – warto mieć je na uwadze, przygotowując się do wyboru konkretnego projektu budowy domu na naszą działkę. 

  Written on środa, 22 listopad 2023 12:17
 • Pompy ciepła powietrze-woda: zielona i efektywna alternatywa dla Polskich domów
  Pompy ciepła powietrze-woda: zielona i efektywna alternatywa dla Polskich domów

  W miarę jak technologia rozwija się dynamicznie, coraz większą uwagę przywiązuje się do wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, a jednym z kluczowych aspektów jest zastosowanie pomp ciepła do ogrzewania domów. W Polsce, gdzie sezon grzewczy trwa znaczną część roku, tego typu technologia przynosi szereg korzyści zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska. Niniejszy artykuł przedstawia zalety pomp ciepła powietrze-woda jako zielonej i efektywnej alternatywy dla polskich domów.

  Written on środa, 22 listopad 2023 11:07
 • Kotły kondensacyjne na gaz: efektywne i bezpieczne ogrzewanie domów w Polsce
  Kotły kondensacyjne na gaz: efektywne i bezpieczne ogrzewanie domów w Polsce

  Ogrzewanie domu jest jednym z kluczowych aspektów dbania o komfort życia, zwłaszcza w klimatach chłodniejszych, takich jak polski. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się kotły kondensacyjne na gaz, które nie tylko są efektywne, ale również stanowią bezpieczne rozwiązanie dla polskich gospodarstw domowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się zasadom działania tych kotłów oraz omówimy, dlaczego są one atrakcyjnym wyborem zarówno pod względem ekonomicznym, jak i bezpieczeństwa.

  Written on środa, 22 listopad 2023 11:01
 • Czy woda ma smak? Jak odróżnić różne rodzaje wody i wybrać tę, która nam odpowiada
  Czy woda ma smak? Jak odróżnić różne rodzaje wody i wybrać tę, która nam odpowiada

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy woda ma smak? Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to substancja pozbawiona smaku i zapachu, ale prawda jest bardziej złożona. Różne rodzaje wody mogą wykazywać subtelne różnice w smaku. Te różnice wynikają z różnych źródeł, procesów oczyszczania i składników mineralnych zawartych w wodzie. Dlaczego to jest ważne? Wybór wody, która nam odpowiada, może wpływać na nasze doznania kulinarne, a także na zdrowie i styl życia.

  Written on sobota, 18 listopad 2023 13:11
 • Zalety laptopa dla studenta
  Zalety laptopa dla studenta

  W dzisiejszych czasach każdy student potrzebuje laptopa. Trudno byłoby się uczyć, gdyby nie miał własnego laptopa. Dobrze, że uczniowie mogą skorzystać z oferty black friday pc, dzięki której mogą zaoszczędzić pieniądze i zdobyć laptopa, który pomoże im w szkole. Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy chcesz kupić laptopa dla swojego dziecka, oto powody, dla których powinieneś to zrobić.

  Written on środa, 15 listopad 2023 16:50
 • Co brać pod uwagę kupując bramy szybkobieżne?
  Co brać pod uwagę kupując bramy szybkobieżne?

  Wybór odpowiednich bram szybkobieżnych to decyzja, która może mieć znaczący wpływ na efektywność i bezpieczeństwo Twojego biznesu. Niezależnie od tego, czy prowadzisz magazyn, warsztat czy parking, należy wybrać odpowiednią bramę szybkobieżną. W tym artykule skupimy się na kluczowych kryteriach, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze bram. Zastanowimy się nad takimi aspektami jak szybkość działania, bezpieczeństwo użytkowania, łatwość obsługi, a także koszty eksploatacji. Dlaczego warto kupić bramy szybkobieżne? Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przy ich zakupie?

  Written on poniedziałek, 06 listopad 2023 16:52
 • Poduszki dla dzieci - komfort i bezpieczeństwo Małych Śpiochów
  Poduszki dla dzieci - komfort i bezpieczeństwo Małych Śpiochów

  Poduszki dla dzieci to nie tylko miłe akcesoria do dekoracji ich łóżek czy kącików do zabaw, ale przede wszystkim istotne narzędzie zapewniające im zdrowy sen i bezpieczeństwo. Sen to kluczowy element rozwoju dziecka, wpływający na jego rozwój fizyczny, emocjonalny i poznawczy. Poduszki dla dzieci odgrywają tu ważną rolę, dostarczając komfortu i wsparcia w trakcie snu. W poniższym artykule przyjrzymy się, dlaczego poduszki dla dzieci są istotne, rodzajom dostępnych poduszek oraz jak wybrać odpowiednią poduszkę dla swojego malucha.

  Written on czwartek, 26 październik 2023 15:11
 • Co oferują usługi sms premium dla firm?
  Co oferują usługi sms premium dla firm?

  Usługi SMS Premium to potężne narzędzie, które może przynieść wiele korzyści dla Twojej firmy.

  Written on wtorek, 26 wrzesień 2023 14:28
 • Atrybuty marki – jak skutecznie promować markę?
  Atrybuty marki – jak skutecznie promować markę?

  Skuteczna promocja firmy to wyróżnienie produktów lub usług na tle konkurencji. Marka ma zapewniać najwyższy poziom obsługi klienta i dostarczać wysokiej jakości ofertę, a jednocześnie posiadać unikalny charakter. Działania marketingowe powinny być zgodne z definicją marki i oczekiwaniami docelowej grupy konsumentów – jak prawidłowo je zaplanować? Sprawdź, w czym pomagają atrybuty marki.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:52
 • Materac 160x190 - Idealny wybór dla osób o niższym wzroście
  Materac 160x190 - Idealny wybór dla osób o niższym wzroście

  Wybór materaca stanowi kluczową decyzję dla naszego komfortu snu i ogólnego samopoczucia. Jednym z ważnych czynników, który warto wziąć pod uwagę przy zakupie materaca, jest nasz wzrost. Osoby o niższym wzroście mogą preferować materace o innych rozmiarach niż osoby wyższe. Materac 160x190 cm to doskonały wybór dla osób o niższym wzroście. W tym artykule omówimy, dlaczego warto rozważyć zakup materaca tego rozmiaru oraz gdzie go można znaleźć.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 14:34