wtorek, 29 marzec 2022 18:45

Chusteczki do powierzchni – jakie są ich rodzaje i po co je stosujemy?

chusteczki dezynfekujące chusteczki dezynfekujące pixabay

Większości z nas chusteczki kojarzą się wyłącznie z wydmuchiwaniem nosa w trakcie przeziębienia. Okazuje się, że ich zastosowań jest zdecydowanie więcej. Dobrym tego przykładem może być stale trwająca pandemia.

Dokładnie w tym czasie zaczęto szerzej stosować chusteczki do dezynfekcji powierzchni lub rąk. 

Miało to swój udział głównie w obiektach użytku publicznego, takich jak chociażby siłownia czy kino. Okazuje się, że typów chusteczek do powierzchni jest zdecydowanie więcej. Każdy z nich posiada określony cel użycia i może być stosowany w konkretnych sytuacjach. Sprawdźmy więc, która z niżej wymienionych opcji jest nam znana, a z którą nie było dane mieć nam styczności. 

Standardowe chusteczki do sprzątania

Z pewnością niejednokrotnie spotkaliśmy się z chusteczką do czyszczenia powierzchni. Artykuł ten jest ogólnodostępny i służy przeważnie do sprzątania. Tego typu produktów używa się głównie do ścierania kurzu, lecz przy okazji dobrze spisują się w kontekście usuwania bakterii i wirusów. Spory wpływ na to ma preparat, którym nasączona jest chusteczka. Oczywiście artykuły te nie są suche, dlatego też sprzedaje się je w nieco innych, szczelnych opakowaniach. 

Używanym środkiem do nasączania jest w tym wypadku alkohol posiadający niskie napięcie powierzchniowe. Dzięki tej właściwości, materiał jest w stanie pochłonąć cały brud i uniemożliwić mu oderwanie się od powierzchni ściereczki. 

chusteczki Detol

chusteczki Detol

Chusteczki przygotowujące powierzchnię pod klejenie taśmą

Rodzaj asortymentu, z którym nie mamy styczności na co dzień, a mimo to jest powszechnie używany w przemyśle, a nawet użytku własnym. Okazuje się, że istnieją głównie dwa rodzaje chusteczek mających na celu przygotowanie powierzchni pod jak najlepsze klejenie. Pierwszym z nich są chusteczki dezynfekujące i odtłuszczające powłokę. Użycie takiego produktu jest niemal obowiązkowe w przypadku, gdy chcemy skleić taśmą określone dwa obiekty. Element klejący umieszczony na tłustej powierzchni nie gwarantuje żadnej skuteczności, dlatego też należy dobrze pamiętać o jej odtłuszczeniu.

Drugim typem chusteczek, potrzebnym w kwestii powieszenia na taśmie czegoś cięższego jest chusteczka zwiększająca przylepność. Jej główną cechą jest nasączenie preparatem gruntującym, mającym za zadanie przystosować i umocnić powierzchnię do klejenia taśmy. Taki środek we współpracy z taśmą zapewnia dużo mocniejsze wiązania i gwarantuje długi czas wiszenia. 

Chusteczki z mikrofibry

Artykuły te tworzone są głównie z poliestru. Ich celem jest przede wszystkim czyszczenie powierzchni różnego rodzaju ekranów czy też okularów. Mikrofibra jest materiałem doskonale radzącym sobie właśnie przy tego typu obiektach, ponieważ jej struktura blokuje pojawianie się rys oraz się nie odkształca. Ponadto, nie wymaga ona stosowania żadnych detergentów, których pojawienie się może skutkować uszkodzeniem ekranu.

Chusteczka ta jest sucha i można ją przenosić niemalże wszędzie bez konieczności przechowywania w opakowaniu. Mowa tutaj szczególnie o osobach noszących okulary, dla których ubrudzenie szkieł to regularnie powtarzająca się sytuacja.

 • Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!
  Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!

  Imprezy firmowe to w ostatnich latach coraz częściej wybierana przez pracodawców forma pogłębiania relacji z pracownikami i klientami. Event firmowy to nie tylko okazja do spędzenia wspólnie czasu poza biurem i zabawy.

  Written on czwartek, 19 maj 2022 14:44
 • Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych
  Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych

  Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych są niezwykle ważne dla każdej firmy przewozowej. Nigdy nie można być pewnym co stanie się na drodze – dlatego ubezpieczenie jest tak ważne.

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 16:56
 • Nowoczesna kolekcja łazienek Ona inspirowana śródziemnomorską przyrodą i radością codziennego życia
  Nowoczesna kolekcja łazienek Ona inspirowana śródziemnomorską przyrodą i radością codziennego życia

  Kolekcja Ona nawiązuje do śródziemnomorskiego klimatu. Wyróżnia się prostym i uniwersalnym designem, w którym najważniejsze okazują się dopracowane szczegóły oraz inspiracje naturalnymi zjawiskami (np. łagodne linie inspirowane silnymi, ale zarazem delikatnymi falami oceanu czy rozwiązania mające wpływ na ekologię).

  Written on wtorek, 26 kwiecień 2022 09:10
 • Filtr do okapu Ariston
  Filtr do okapu Ariston

  W dzisiejszych czasach otaczające powietrze, które jest niezbędnym elementem życia człowieka jest coraz bardziej zanieczyszczone.

  Written on środa, 06 kwiecień 2022 13:08
 • Połączenia międzynarodowe – jak zyskać tańsze rozmowy?
  Połączenia międzynarodowe – jak zyskać tańsze rozmowy?

  Obecnie oferty sieci komórkowych zawierające darmowe i nielimitowane SMS-y, MMS-y oraz spore pakiety internetowe są normą. Niemałym zainteresowaniem cieszą się również telefony na abonament, które można nabyć na bardzo korzystnych warunkach, zarówno w przypadku firm, jak i klientów indywidualnych. Jak jednak w ofertach operatorów sieci komórkowych przedstawiają się połączenia międzynarodowe? Na jakie propozycje dostawców mogą liczyć użytkownicy?

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:55
 • Hala namiotowa w ogrodnictwie
  Hala namiotowa w ogrodnictwie

  Jak zorganizować przestrzeń w ogrodzie lub na działce? Wiele osób zajmujących się hobbystycznie lub zawodowo uprawą roślin zdaje sobie sprawę, że jednym z istotnych czynników wpływających na porost jest odporność na zmienne warunki pogodowe.

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:50
 • Jak wybrać doskonałe płytki łazienkowe? Płytki ceramiczne
  Jak wybrać doskonałe płytki łazienkowe? Płytki ceramiczne

  Łazienka to nie tylko miejsce mycia i higieny, ale także ostoja komfortu. Jej wystrój powinien być estetyczny i przyjemny dla oka, ponieważ jest to ważna część domu.

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:42
 • Chusteczki do powierzchni – jakie są ich rodzaje i po co je stosujemy?
  Chusteczki do powierzchni – jakie są ich rodzaje i po co je stosujemy?

  Większości z nas chusteczki kojarzą się wyłącznie z wydmuchiwaniem nosa w trakcie przeziębienia. Okazuje się, że ich zastosowań jest zdecydowanie więcej. Dobrym tego przykładem może być stale trwająca pandemia.

  Written on wtorek, 29 marzec 2022 18:45
 • Tulejowanie otworów w maszynach budowlanych – na czym to polega?
  Tulejowanie otworów w maszynach budowlanych – na czym to polega?

  W przypadku maszyn budowlanych częstym problemem jest zużycie tulei. Dochodzi do niego, gdy maszyna ulega zużyciu w wyniku tarcia między ruchomymi częściami maszyny.

  Written on czwartek, 24 marzec 2022 21:28
 • MyJobsi.pl – znajdź swoją wymarzoną pracę!
  MyJobsi.pl – znajdź swoją wymarzoną pracę!

  Praca jest potrzebna każdemu człowiekowi, gdyż bez niej dzień nie jest dobrze zorganizowany, co znacznie pogarsza samopoczucie. Jak jednak wygląda szukanie pracy na rynku w dzisiejszych czasach?

  Written on środa, 16 marzec 2022 09:38