sobota, 02 kwiecień 2022 10:55

Połączenia międzynarodowe – jak zyskać tańsze rozmowy?

oferta sieci komórkowych oferta sieci komórkowych pixabay

Obecnie oferty sieci komórkowych zawierające darmowe i nielimitowane SMS-y, MMS-y oraz spore pakiety internetowe są normą. Niemałym zainteresowaniem cieszą się również telefony na abonament, które można nabyć na bardzo korzystnych warunkach, zarówno w przypadku firm, jak i klientów indywidualnych. Jak jednak w ofertach operatorów sieci komórkowych przedstawiają się połączenia międzynarodowe? Na jakie propozycje dostawców mogą liczyć użytkownicy?

 

Czym są połączenia międzynarodowe?

Połączenia międzynarodowe to usługa, którą można spotkać w ofertach sieci komórkowych. Jest to połączenie na komórki lub telefony stacjonarne do osób, znajdujących się w innym kraju. Numery te są zarejestrowane jako zagraniczne, nie mają one więc początku 0048 lub +48. To operator osoby dzwoniącej ustala wysokość opłaty za minutę rozmowy, rozpoczynając odliczanie po wykonaniu 30 sekund rozmowy. Wysokość taryfy w przypadku konkretnego połączenia zależy od strefy, w której znajdują się odbiorcy.

Rozmowa z dwiema różnymi osobami znajdującymi się w tym samym kraju może inaczej kosztować, w zależności od tego, czy mają numer zarejestrowany w Polsce, czy za granicą. Należy więc uważać na dłuższe rozmowy z kimś, kto wyświetla się jako numer niepochodzący z Polski, może się to bowiem zakończyć wysokim rachunkiem za telefon.

Jaka jest różnica pomiędzy połączeniami międzynarodowymi a roamingiem?

Roaming różni się od połączeń międzynarodowych, chociaż te dwa pojęcia są czasem ze sobą mylone. Roaming polega na połączeniu się z siecią zagranicznego dostawcy usług sieci komórkowej w momencie przebywania w innym kraju. W tym przypadku nieistotne jest posiadaniu numeru z prefiksem 0048 lub +48. Ten typ połączeń również rozliczany jest według cennika operatora.

Telefonia komórkowa INEA wychodzi naprzeciw potrzebom klienta

Jedną z korzystniejszych ofert sieci komórkowych jest abonament telefoniczny w INEA. Oferuje ona atrakcyjne ceny za każdą rozpoczętą minutę połączenia międzynarodowego. Nawiązując do rozmów zagranicznych, warto wspomnieć również o tanim roamingu. Korzystanie z telefonu na terenie Unii Europejskiej kosztuje tyle samo, co w przypadku połączeń na terenie Polski. Ponadto usługa ta pozwala na zachowanie darmowych minut w ramach oferty rozmów nielimitowanych w abonamencie INEA. Roaming zagraniczny jest aktywowany automatycznie po przekroczeniu granicy.

INEA w swojej ofercie ma również telefony na abonament. Proponowanymi na ten moment modelami smartfonów są: Xiaomi Redmi Note 9 oraz Xiaomi Redmi Note 8. Dostawca oferuje korzystny abonament wraz z wybranym telefonem komórkowym najnowszej generacji, który posiada wydajne oprogramowanie, dobrej jakości aparat fotograficzny oraz baterię zapewniającą długie korzystanie z urządzenia.

 • Materac 90x190 cm dla dziecka
  Materac 90x190 cm dla dziecka

  Małe materace kupowane są zmyślą o najmłodszych. Taki materac powinien być wygodny i zapewnić zdrowy sen.

  Written on środa, 17 sierpień 2022 17:12
 • Już niebawem jesień! Pora na namiot garażowy
  Już niebawem jesień! Pora na namiot garażowy

  Choć w tym momencie może ciężko w to uwierzyć – już niedługo letnie upały zaczną się powoli chylić ku końcowi, zaś na salonach rozgości się na dobre jesień.

  Written on środa, 03 sierpień 2022 09:12
 • Odległość od telewizora – jaka powinna być i jak dobrać rozmiar TV?
  Odległość od telewizora – jaka powinna być i jak dobrać rozmiar TV?

  Wybór odpowiedniego rozmiaru telewizora ma ogromne znaczenie przede wszystkim dla komfortu oglądania, a także zachowania zdrowego wzroku. Sprawdźmy, jaki dystans powinien dzielić odbiornik i widza. Dowiedz się, jak wyliczyć satysfakcjonującą i zdrową odległość.

  Written on piątek, 29 lipiec 2022 17:03
 • Regeneracja i naprawa pomp hydraulicznych. Co robić podczas awarii podzespołów hydraulicznych?
  Regeneracja i naprawa pomp hydraulicznych. Co robić podczas awarii podzespołów hydraulicznych?

  Pompa hydrauliczna to urządzenie mechaniczne, które służy do przenoszenia cieczy z jednego miejsca w drugie. Pompy wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, od rolnictwa po górnictwo i budownictwo.

  Written on środa, 20 lipiec 2022 09:53
 • Czy grzejnik w Twojej łazience będzie potrzebny?
  Czy grzejnik w Twojej łazience będzie potrzebny?

  Podczas urządzania łazienki, największą uwagę zwraca się na wybór funkcjonalnej armatury. Warto jednak nie zapominać o tym, aby zapewnić odpowiedni komfort cieplny w tym pomieszczeniu. Dowiedz się, czy zastosowanie grzejnika w Twojej łazience jest konieczne.

  Written on wtorek, 19 lipiec 2022 08:52
 • Gont bitumiczny – tani, popularny materiał na dach. Czy dachy pokryte z użyciem gontu bitumicznego to dobry wybór?
  Gont bitumiczny – tani, popularny materiał na dach. Czy dachy pokryte z użyciem gontu bitumicznego to dobry wybór?

  Pokrycie dachowe to inwestycja na lata, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć to, jakich produktów użyjemy do jego wykonania. Dach może być pokryty bardzo różnymi materiałami, jednak nie wszystkie opcje dostępne na rynku będą odpowiednie właśnie dla nas.

  Written on środa, 13 lipiec 2022 13:05
 • Promienniki podczerwieni – komfort cieplny za niewielką cenę. Wykorzystanie ciepła na podczerwień jako inwestycja w zdrowie i wygodę
  Promienniki podczerwieni – komfort cieplny za niewielką cenę. Wykorzystanie ciepła na podczerwień jako inwestycja w zdrowie i wygodę

  Wybierając urządzenia grzewcze do naszego domu, musimy pochylić się nad kilkoma kwestiami.

  Written on środa, 06 lipiec 2022 18:06
 • Co warto wiedzieć o firanach woalowych?
  Co warto wiedzieć o firanach woalowych?

  Woal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów przy produkcji firan. Jest to bardzo popularny typ tkaniny, który tak naprawdę można spotkać w zdecydowanej większości polskich domów.Takie firany bez wątpienia wyglądają efektownie.

  Written on poniedziałek, 27 czerwiec 2022 10:45
 • Jak zbudować mur oporowy?
  Jak zbudować mur oporowy?

  Domy stojące obok naturalnych wzniesień zwykle prezentują się malowniczo i są rozchwytywane na rynku nieruchomości. Niestety, ich budowa wymaga bardzo często postawienia ścianki oporowej, której zadaniem jest zatrzymanie poziomego oddziaływania dużych mas ziemi w kierunku budynku mieszkalnego. Jak taką ściankę zbudować i kto może to zrobić?

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 18:20
 • Przetarg na technologię
  Przetarg na technologię

  Trzeba przyznać, że obecne czasy wyglądają zupełnie inaczej niż paręnaście lat temu. Jest to akurat oczywista kwestia, gdyż w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z nowoczesną technologią, która jest coraz częściej wykorzystywana w różnych projektach i rozwiązaniach.

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 11:09