sobota, 02 kwiecień 2022 10:55

Połączenia międzynarodowe – jak zyskać tańsze rozmowy?

oferta sieci komórkowych oferta sieci komórkowych pixabay

Obecnie oferty sieci komórkowych zawierające darmowe i nielimitowane SMS-y, MMS-y oraz spore pakiety internetowe są normą. Niemałym zainteresowaniem cieszą się również telefony na abonament, które można nabyć na bardzo korzystnych warunkach, zarówno w przypadku firm, jak i klientów indywidualnych. Jak jednak w ofertach operatorów sieci komórkowych przedstawiają się połączenia międzynarodowe? Na jakie propozycje dostawców mogą liczyć użytkownicy?

 

Czym są połączenia międzynarodowe?

Połączenia międzynarodowe to usługa, którą można spotkać w ofertach sieci komórkowych. Jest to połączenie na komórki lub telefony stacjonarne do osób, znajdujących się w innym kraju. Numery te są zarejestrowane jako zagraniczne, nie mają one więc początku 0048 lub +48. To operator osoby dzwoniącej ustala wysokość opłaty za minutę rozmowy, rozpoczynając odliczanie po wykonaniu 30 sekund rozmowy. Wysokość taryfy w przypadku konkretnego połączenia zależy od strefy, w której znajdują się odbiorcy.

Rozmowa z dwiema różnymi osobami znajdującymi się w tym samym kraju może inaczej kosztować, w zależności od tego, czy mają numer zarejestrowany w Polsce, czy za granicą. Należy więc uważać na dłuższe rozmowy z kimś, kto wyświetla się jako numer niepochodzący z Polski, może się to bowiem zakończyć wysokim rachunkiem za telefon.

Jaka jest różnica pomiędzy połączeniami międzynarodowymi a roamingiem?

Roaming różni się od połączeń międzynarodowych, chociaż te dwa pojęcia są czasem ze sobą mylone. Roaming polega na połączeniu się z siecią zagranicznego dostawcy usług sieci komórkowej w momencie przebywania w innym kraju. W tym przypadku nieistotne jest posiadaniu numeru z prefiksem 0048 lub +48. Ten typ połączeń również rozliczany jest według cennika operatora.

Telefonia komórkowa INEA wychodzi naprzeciw potrzebom klienta

Jedną z korzystniejszych ofert sieci komórkowych jest abonament telefoniczny w INEA. Oferuje ona atrakcyjne ceny za każdą rozpoczętą minutę połączenia międzynarodowego. Nawiązując do rozmów zagranicznych, warto wspomnieć również o tanim roamingu. Korzystanie z telefonu na terenie Unii Europejskiej kosztuje tyle samo, co w przypadku połączeń na terenie Polski. Ponadto usługa ta pozwala na zachowanie darmowych minut w ramach oferty rozmów nielimitowanych w abonamencie INEA. Roaming zagraniczny jest aktywowany automatycznie po przekroczeniu granicy.

INEA w swojej ofercie ma również telefony na abonament. Proponowanymi na ten moment modelami smartfonów są: Xiaomi Redmi Note 9 oraz Xiaomi Redmi Note 8. Dostawca oferuje korzystny abonament wraz z wybranym telefonem komórkowym najnowszej generacji, który posiada wydajne oprogramowanie, dobrej jakości aparat fotograficzny oraz baterię zapewniającą długie korzystanie z urządzenia.

 • Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!
  Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!

  Imprezy firmowe to w ostatnich latach coraz częściej wybierana przez pracodawców forma pogłębiania relacji z pracownikami i klientami. Event firmowy to nie tylko okazja do spędzenia wspólnie czasu poza biurem i zabawy.

  Written on czwartek, 19 maj 2022 14:44
 • Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych
  Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych

  Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych są niezwykle ważne dla każdej firmy przewozowej. Nigdy nie można być pewnym co stanie się na drodze – dlatego ubezpieczenie jest tak ważne.

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 16:56
 • Nowoczesna kolekcja łazienek Ona inspirowana śródziemnomorską przyrodą i radością codziennego życia
  Nowoczesna kolekcja łazienek Ona inspirowana śródziemnomorską przyrodą i radością codziennego życia

  Kolekcja Ona nawiązuje do śródziemnomorskiego klimatu. Wyróżnia się prostym i uniwersalnym designem, w którym najważniejsze okazują się dopracowane szczegóły oraz inspiracje naturalnymi zjawiskami (np. łagodne linie inspirowane silnymi, ale zarazem delikatnymi falami oceanu czy rozwiązania mające wpływ na ekologię).

  Written on wtorek, 26 kwiecień 2022 09:10
 • Filtr do okapu Ariston
  Filtr do okapu Ariston

  W dzisiejszych czasach otaczające powietrze, które jest niezbędnym elementem życia człowieka jest coraz bardziej zanieczyszczone.

  Written on środa, 06 kwiecień 2022 13:08
 • Połączenia międzynarodowe – jak zyskać tańsze rozmowy?
  Połączenia międzynarodowe – jak zyskać tańsze rozmowy?

  Obecnie oferty sieci komórkowych zawierające darmowe i nielimitowane SMS-y, MMS-y oraz spore pakiety internetowe są normą. Niemałym zainteresowaniem cieszą się również telefony na abonament, które można nabyć na bardzo korzystnych warunkach, zarówno w przypadku firm, jak i klientów indywidualnych. Jak jednak w ofertach operatorów sieci komórkowych przedstawiają się połączenia międzynarodowe? Na jakie propozycje dostawców mogą liczyć użytkownicy?

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:55
 • Hala namiotowa w ogrodnictwie
  Hala namiotowa w ogrodnictwie

  Jak zorganizować przestrzeń w ogrodzie lub na działce? Wiele osób zajmujących się hobbystycznie lub zawodowo uprawą roślin zdaje sobie sprawę, że jednym z istotnych czynników wpływających na porost jest odporność na zmienne warunki pogodowe.

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:50
 • Jak wybrać doskonałe płytki łazienkowe? Płytki ceramiczne
  Jak wybrać doskonałe płytki łazienkowe? Płytki ceramiczne

  Łazienka to nie tylko miejsce mycia i higieny, ale także ostoja komfortu. Jej wystrój powinien być estetyczny i przyjemny dla oka, ponieważ jest to ważna część domu.

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:42
 • Chusteczki do powierzchni – jakie są ich rodzaje i po co je stosujemy?
  Chusteczki do powierzchni – jakie są ich rodzaje i po co je stosujemy?

  Większości z nas chusteczki kojarzą się wyłącznie z wydmuchiwaniem nosa w trakcie przeziębienia. Okazuje się, że ich zastosowań jest zdecydowanie więcej. Dobrym tego przykładem może być stale trwająca pandemia.

  Written on wtorek, 29 marzec 2022 18:45
 • Tulejowanie otworów w maszynach budowlanych – na czym to polega?
  Tulejowanie otworów w maszynach budowlanych – na czym to polega?

  W przypadku maszyn budowlanych częstym problemem jest zużycie tulei. Dochodzi do niego, gdy maszyna ulega zużyciu w wyniku tarcia między ruchomymi częściami maszyny.

  Written on czwartek, 24 marzec 2022 21:28
 • MyJobsi.pl – znajdź swoją wymarzoną pracę!
  MyJobsi.pl – znajdź swoją wymarzoną pracę!

  Praca jest potrzebna każdemu człowiekowi, gdyż bez niej dzień nie jest dobrze zorganizowany, co znacznie pogarsza samopoczucie. Jak jednak wygląda szukanie pracy na rynku w dzisiejszych czasach?

  Written on środa, 16 marzec 2022 09:38