środa, 06 kwiecień 2022 13:08

Filtr do okapu Ariston

Filtr do okapu Ariston Filtr do okapu Ariston pixabay

W dzisiejszych czasach otaczające powietrze, które jest niezbędnym elementem życia człowieka jest coraz bardziej zanieczyszczone.

Dlatego warto dbać o zmniejszenie ekspozycji człowieka na zanieczyszczone powietrze na każdym kroku. Kuchnia jest przykładem miejsca, które emituje sporą ilość zanieczyszczeń – a niewiele osób o tym mówi. Dlatego sprawdzony bardzo cenionym elementem, który powinien znaleźć się w każdej kuchni jest filtr do okapu. Ariston to firma, która produkuje wysokiej jakości filtry, którym można zaufać.

Produkcja zanieczyszczeń kuchennych

Skąd w kuchni zbiera się tyle zanieczyszczeń? Dlaczego to akurat ona jest miejscem, które jest najbardziej narażone na zanieczyszczenia powietrza?

Jest to związanie z jakością potraw, które przyrządzają użytkownicy kuchni, ale też z ich metodyką smażenia i gotowania. W trakcie tych procesów do powietrza emitowany jest głównie tłuszcz, który w takiej postaci może przyjmować nawet właściwości rakotwórcze. Od lat naukowcy biją się udowadniając na jakim oleju/oliwie/maśle powinno smażyć się określone substancje. Jednak ryzyko jest zawsze – emitowane cząstki trafiają do powietrza pogarszając jego jakość. Staje się ciężkie, wilgotne, i brzydko pachnące.

Filtr do okapu Ariston ma za zadanie oczyścić powietrze z wszystkich negatywnych elementów i sprawić, że będzie można z swobodą oddychać podczas gotowania. Filtr do okapu Ariston jest filtrem węglowym, a z pomocą silnika okapu może bardzo dobrze oczyścić nawet całe powietrze kuchenne. Wystarczy, że silnik z okapu wciągnie je do swojego wnętrza, a następnie wypuści. Powietrze przechodzi przez węgiel aktywny zbierający zanieczyszczenia i voila – to wszystko!

Wilgoć a kondycja mebli kuchennych

Wilgoć jest jednym z najgorszych wrogów dla nowoczesnych, ale i klasycznych mebli kuchennych. Niestety intensywne gotowanie doprowadza do ciągłej obecności dużej ilości wilgoci w kuchni, a w konsekwencji czego szybszego niszczenia meblowej powierzchni. Filtr do okapu Ariston może również usuwać wilgoć co jest dodatkowym atutem.

 • Materac 90x190 cm dla dziecka
  Materac 90x190 cm dla dziecka

  Małe materace kupowane są zmyślą o najmłodszych. Taki materac powinien być wygodny i zapewnić zdrowy sen.

  Written on środa, 17 sierpień 2022 17:12
 • Już niebawem jesień! Pora na namiot garażowy
  Już niebawem jesień! Pora na namiot garażowy

  Choć w tym momencie może ciężko w to uwierzyć – już niedługo letnie upały zaczną się powoli chylić ku końcowi, zaś na salonach rozgości się na dobre jesień.

  Written on środa, 03 sierpień 2022 09:12
 • Odległość od telewizora – jaka powinna być i jak dobrać rozmiar TV?
  Odległość od telewizora – jaka powinna być i jak dobrać rozmiar TV?

  Wybór odpowiedniego rozmiaru telewizora ma ogromne znaczenie przede wszystkim dla komfortu oglądania, a także zachowania zdrowego wzroku. Sprawdźmy, jaki dystans powinien dzielić odbiornik i widza. Dowiedz się, jak wyliczyć satysfakcjonującą i zdrową odległość.

  Written on piątek, 29 lipiec 2022 17:03
 • Regeneracja i naprawa pomp hydraulicznych. Co robić podczas awarii podzespołów hydraulicznych?
  Regeneracja i naprawa pomp hydraulicznych. Co robić podczas awarii podzespołów hydraulicznych?

  Pompa hydrauliczna to urządzenie mechaniczne, które służy do przenoszenia cieczy z jednego miejsca w drugie. Pompy wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, od rolnictwa po górnictwo i budownictwo.

  Written on środa, 20 lipiec 2022 09:53
 • Czy grzejnik w Twojej łazience będzie potrzebny?
  Czy grzejnik w Twojej łazience będzie potrzebny?

  Podczas urządzania łazienki, największą uwagę zwraca się na wybór funkcjonalnej armatury. Warto jednak nie zapominać o tym, aby zapewnić odpowiedni komfort cieplny w tym pomieszczeniu. Dowiedz się, czy zastosowanie grzejnika w Twojej łazience jest konieczne.

  Written on wtorek, 19 lipiec 2022 08:52
 • Gont bitumiczny – tani, popularny materiał na dach. Czy dachy pokryte z użyciem gontu bitumicznego to dobry wybór?
  Gont bitumiczny – tani, popularny materiał na dach. Czy dachy pokryte z użyciem gontu bitumicznego to dobry wybór?

  Pokrycie dachowe to inwestycja na lata, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć to, jakich produktów użyjemy do jego wykonania. Dach może być pokryty bardzo różnymi materiałami, jednak nie wszystkie opcje dostępne na rynku będą odpowiednie właśnie dla nas.

  Written on środa, 13 lipiec 2022 13:05
 • Promienniki podczerwieni – komfort cieplny za niewielką cenę. Wykorzystanie ciepła na podczerwień jako inwestycja w zdrowie i wygodę
  Promienniki podczerwieni – komfort cieplny za niewielką cenę. Wykorzystanie ciepła na podczerwień jako inwestycja w zdrowie i wygodę

  Wybierając urządzenia grzewcze do naszego domu, musimy pochylić się nad kilkoma kwestiami.

  Written on środa, 06 lipiec 2022 18:06
 • Co warto wiedzieć o firanach woalowych?
  Co warto wiedzieć o firanach woalowych?

  Woal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów przy produkcji firan. Jest to bardzo popularny typ tkaniny, który tak naprawdę można spotkać w zdecydowanej większości polskich domów.Takie firany bez wątpienia wyglądają efektownie.

  Written on poniedziałek, 27 czerwiec 2022 10:45
 • Jak zbudować mur oporowy?
  Jak zbudować mur oporowy?

  Domy stojące obok naturalnych wzniesień zwykle prezentują się malowniczo i są rozchwytywane na rynku nieruchomości. Niestety, ich budowa wymaga bardzo często postawienia ścianki oporowej, której zadaniem jest zatrzymanie poziomego oddziaływania dużych mas ziemi w kierunku budynku mieszkalnego. Jak taką ściankę zbudować i kto może to zrobić?

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 18:20
 • Przetarg na technologię
  Przetarg na technologię

  Trzeba przyznać, że obecne czasy wyglądają zupełnie inaczej niż paręnaście lat temu. Jest to akurat oczywista kwestia, gdyż w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z nowoczesną technologią, która jest coraz częściej wykorzystywana w różnych projektach i rozwiązaniach.

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 11:09