piątek, 27 maj 2022 17:19

Jaka pościel do łóżeczka dla niemowląt?

Pościel dla niemowlaka Pościel dla niemowlaka pixabay

Każdy rodzic staje przed wyborem odpowiedniej pościeli do łóżeczka dla niemowlęcia. Z uwagi na to, że skóra tak małego dziecka jest wrażliwa i delikatna, warto podjąć przemyślaną i odpowiedzialną decyzję w tej kwestii.

 

Rodzaje pościeli

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów pościeli, które możemy podzielić z uwagi na poszczególne kryteria:
Materiał:

 • bawełniane – to najpopularniejszy rodzaj pościeli dla niemowląt. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej oraz wielu różnych wzorach. To naturalny materiał, miękki i przyjemny w kontakcie ze skórą
 • bambusowe – cechują się przede wszystkim tym, że są niezwykle przyjemne w dotyku. Świetnie sprawdzą się także w ciepłe, letnie dni, ponieważ to materiał oddychający i przewiewny,
 • muślinowe – pościele muślinowe również są lekkie, miłe w dotyku i przewiewne.

Rozmiar:

 • małe pościele – najmniejsze dostępne rozmiary pościeli to 60x80 cm czy też 70x50 cm – nadają się one między innymi dla noworodków i niemowlaków. Sprawdzą się nie tylko w łóżeczku, ale także, chociażby w gondoli,
 • większe pościele – rozmiarów i wariacji pościeli jest bardzo dużo, dlatego bez trudu można dobrać wielkość odpowiednią do łóżeczka, jakie posiadamy. Kołderki o rozmiarach 80x100 cm sprawdzą się w przypadku niemowląt od około 5 miesiąca życia.

Płeć dziecka:

 • dla dziewczynki – oczywiście są to jedynie względy estetyczne i gust rodziców jednak możemy wśród pościeli dla niemowląt wyróżnić te o typowo dziewczęcych motywach,
 • dla chłopca – na rynku znajdziemy również pościel niemowlęcą z typowo męskimi motywami, utrzymane w "chłopięcej" stylistyce i kolorystyce,
 • neutralne – dostępne są także pościele o neutralnych barwach i wzorach, które sprawdzą się zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczynek.

Czym charakteryzuje się pościel odpowiednia do łóżeczka dla niemowlaka?

Pościel dla niemowlaka musi być przede wszystkim wykonana z certyfikowanych materiałów najwyższej jakości, które zapewnią Twojemu dziecku bezpieczeństwo i nie narażą jego delikatnej skóry na alergie i podrażnienia. Bardzo ważnym czynnikiem jest także odpowiednie wypełnienie pościeli, która musi zapewniać niemowlęcej skórze przewiewność i możliwość oddychania. Wypełnienie powinno być antyalergiczne i antygrzybiczne, a także umożliwiać łatwe czyszczenie pościeli np. poprzez możliwość prania w pralce. Pościel dla niemowlaka należy również dobrać w zależności od wielkości łóżeczka – pamiętaj, że nie może być ona zbyt duża, ponieważ będzie niewygodna w użytkowaniu.

 • Co warto wiedzieć o firanach woalowych?
  Co warto wiedzieć o firanach woalowych?

  Woal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów przy produkcji firan. Jest to bardzo popularny typ tkaniny, który tak naprawdę można spotkać w zdecydowanej większości polskich domów.Takie firany bez wątpienia wyglądają efektownie.

  Written on poniedziałek, 27 czerwiec 2022 10:45
 • Jak zbudować mur oporowy?
  Jak zbudować mur oporowy?

  Domy stojące obok naturalnych wzniesień zwykle prezentują się malowniczo i są rozchwytywane na rynku nieruchomości. Niestety, ich budowa wymaga bardzo często postawienia ścianki oporowej, której zadaniem jest zatrzymanie poziomego oddziaływania dużych mas ziemi w kierunku budynku mieszkalnego. Jak taką ściankę zbudować i kto może to zrobić?

  Written on poniedziałek, 20 czerwiec 2022 18:20
 • Telematyka DBK – zarządzanie flotą samochodów ciężarowych
  Telematyka DBK – zarządzanie flotą samochodów ciężarowych

  Inteligentne prowadzenie firmy przewozowej opiera się o analizę różnorodnych rozwiązań, które potrafią usprawnić działanie całej firmy.

  Written on środa, 15 czerwiec 2022 17:56
 • Szafa metalowa - idealny mebel do każdego zakładu pracy?
  Szafa metalowa - idealny mebel do każdego zakładu pracy?

  Szafy metalowe są wykonane z odpornych materiałów, dzięki czemu nadają się do pracy w trudnych warunkach. Na przykład w szpitalach, laboratoriach i zakładach przemysłowych mogą one służyć przez dziesiątki lat.

  Written on wtorek, 14 czerwiec 2022 15:36
 • Silikony Bostik – preparaty do uszczelniania połączeń wokół blatów, zlewów, mebli, listew
  Silikony Bostik – preparaty do uszczelniania połączeń wokół blatów, zlewów, mebli, listew

  Silikony to materiały nieorganiczne, organiczne i hybrydowe, które są wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach. W przemyśle budowlanym można je znaleźć jako uszczelniacze, masy uszczelniające, masy szklarskie i membrany wodoszczelne.

  Written on poniedziałek, 13 czerwiec 2022 08:08
 • Ekologiczne środki czystości w eko domu
  Ekologiczne środki czystości w eko domu

  Musimy wreszcie przejrzeć na oczy i zacząć żyć tak, aby nasza planeta przestała cierpieć od nadmiaru śmieci. Dla obecnych 30-40-latków, którzy mają już dorastające dzieci kwestia dbania o środowisko jest znana, ale dla większości też,  nie znajduje się na liście priorytetów.

  Written on środa, 08 czerwiec 2022 14:10
 • Ogrodzenia gotowe do montażu
  Ogrodzenia gotowe do montażu

  Co to są ogrodzenia modułowe oraz na jakiego typu działkach sprawdzają się najlepiej? Wielość dostępnych rozwiązań konstrukcyjnych i stylistycznych powoduje, że takie płoty znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Poznaj ich zalety oraz dowiedz się, jak można nabyć płoty z prefabrykowanych elementów.

  Written on wtorek, 31 maj 2022 16:44
 • Regeneracja pomp i silników hydraulicznych
  Regeneracja pomp i silników hydraulicznych

  Hydraulika siłowa jest stosowana w maszynach budowlanych do podnoszenia i przenoszenia ciężkich przedmiotów. Działanie układów hydraulicznych polega na wykorzystaniu ciśnienia cieczy do poruszania tłoków, które naciskają na tłoczysko, a to z kolei porusza ładunek.

  Written on piątek, 27 maj 2022 17:23
 • Jaka pościel do łóżeczka dla niemowląt?
  Jaka pościel do łóżeczka dla niemowląt?

  Każdy rodzic staje przed wyborem odpowiedniej pościeli do łóżeczka dla niemowlęcia. Z uwagi na to, że skóra tak małego dziecka jest wrażliwa i delikatna, warto podjąć przemyślaną i odpowiedzialną decyzję w tej kwestii.

  Written on piątek, 27 maj 2022 17:19
 • Rębak do drewna i strugarka- jak z nich korzystać?
  Rębak do drewna i strugarka- jak z nich korzystać?

  Drewno jest jednym z bardziej szlachetnych materiałów. Co więcej, jeśli tylko podda się go odpowiedniej obróbce, można wykreować niesamowite przedmioty. Jednak drewno to także podstawowy surowiec w gospodarstwie domowym, którym chociażby pali się w kominku.

  Written on czwartek, 26 maj 2022 10:28