poniedziałek, 15 listopad 2021 12:42

Czym zajmuje się biuro rachunkowe? Kiedy skorzystać z jego usług?

biuro rachunkowe lublin biuro rachunkowe lublin pixabay

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w Polsce podlegają prawu podatkowemu, do którego przepisów muszą się bezwzględnie stosować.

Im większa jest firma czy organizacja, tym bardziej skomplikowane działania należy wykonywać. Chcąc prawidłowo wypełnić swoje zobowiązania wobec państwa, wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług biura rachunkowego Lublin.

Biuro rachunkowe – co to takiego?

Biuro rachunkowe to firma, która na podstawie umowy z klientem świadczy usługi rachunkowe. Klientem biura rachunkowego może być podmiot gospodarczy, instytucja, osoba fizyczna czy organizacja. W każdym z tych przypadków, świadczy ono usługi księgowe w imieniu klienta. Mogą być to usługi rachunkowe, płacowe, prowadzenie dokumentacji kadrowej oraz wszystkie inne czynności, które ciążą na prowadzącym działalność zleceniodawcy.

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Najprościej ujmując biuro rachunkowe Lublin księguje dokumenty sprzedażowe oraz zakupowe i zajmuje się przepływem finansów. Jednak często wykonuje również bardziej zaawansowane działania. Biuro podatkowe Lublin może wykonać także analizę ryzyka finansowego, stworzyć strategię finansową, dokonać optymalizacji podatkowej, udzielić porady prawnej, sporządzić deklarację czy reprezentować klienta przed urzędem skarbowym. To w jakim zakresie biuro działa dla swojego klienta zależy przede wszystkim od niego samego.

Odpowiedzialność biura rachunkowego

Warto wiedzieć, że odpowiedzialność za prowadzenie księgowości zawsze spoczywa na kliencie, nawet mimo zapisu w umowie, który pociągałby do takiej odpowiedzialności biuro. Wynika to z faktu, że Urząd Skarbowy nie może dochodzić zaległości od biura czy jego pracownika, dlatego zawsze odpowiedzialność spoczywa na przedsiębiorcy. Mimo to, klient biura rachunkowego, który zostanie poszkodowany wskutek błędnie prowadzonej księgowości może dochodzić swoich praw i otrzymać odszkodowanie za poniesione szkody.

Czy biuro rachunkowe się opłaca?

Wiele przedsiębiorców prowadzi działalność gospodarczą na własną rękę, myśląc, że w ten sposób zaoszczędzą pieniądze, które zapłaciliby za pracę biura. Jednak takie myślenie nie zawsze jest dobre, ponieważ wskutek popełnionych błędów można więcej stracić niż zyskać. Ponadto, pracownicy biura podatkowego Lublin znają przepisy prawa podatkowego, a w przypadku zmian na bieżąco aktualizują swoją wiedzę. Dzięki temu, przedsiębiorstwo może zyskać optymalizując koszty.  Takie rozwiązanie będzie dobre zarówno dla jednoosobowych działalności, w których właściciel może poświęcić więcej czasu na wykonywanie swoich obowiązków. Jak i dla większych firm, zatrudniających wiele osób, w których właściciel nie jest w stanie sam zadbać o wszystkie sprawy. Szukasz księgowości Lublin? Sprawdź https://www.profito-lublin.pl .

 • Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!
  Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!

  Imprezy firmowe to w ostatnich latach coraz częściej wybierana przez pracodawców forma pogłębiania relacji z pracownikami i klientami. Event firmowy to nie tylko okazja do spędzenia wspólnie czasu poza biurem i zabawy.

  Written on czwartek, 19 maj 2022 14:44
 • Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych
  Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych

  Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych są niezwykle ważne dla każdej firmy przewozowej. Nigdy nie można być pewnym co stanie się na drodze – dlatego ubezpieczenie jest tak ważne.

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 16:56
 • Nowoczesna kolekcja łazienek Ona inspirowana śródziemnomorską przyrodą i radością codziennego życia
  Nowoczesna kolekcja łazienek Ona inspirowana śródziemnomorską przyrodą i radością codziennego życia

  Kolekcja Ona nawiązuje do śródziemnomorskiego klimatu. Wyróżnia się prostym i uniwersalnym designem, w którym najważniejsze okazują się dopracowane szczegóły oraz inspiracje naturalnymi zjawiskami (np. łagodne linie inspirowane silnymi, ale zarazem delikatnymi falami oceanu czy rozwiązania mające wpływ na ekologię).

  Written on wtorek, 26 kwiecień 2022 09:10
 • Filtr do okapu Ariston
  Filtr do okapu Ariston

  W dzisiejszych czasach otaczające powietrze, które jest niezbędnym elementem życia człowieka jest coraz bardziej zanieczyszczone.

  Written on środa, 06 kwiecień 2022 13:08
 • Połączenia międzynarodowe – jak zyskać tańsze rozmowy?
  Połączenia międzynarodowe – jak zyskać tańsze rozmowy?

  Obecnie oferty sieci komórkowych zawierające darmowe i nielimitowane SMS-y, MMS-y oraz spore pakiety internetowe są normą. Niemałym zainteresowaniem cieszą się również telefony na abonament, które można nabyć na bardzo korzystnych warunkach, zarówno w przypadku firm, jak i klientów indywidualnych. Jak jednak w ofertach operatorów sieci komórkowych przedstawiają się połączenia międzynarodowe? Na jakie propozycje dostawców mogą liczyć użytkownicy?

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:55
 • Hala namiotowa w ogrodnictwie
  Hala namiotowa w ogrodnictwie

  Jak zorganizować przestrzeń w ogrodzie lub na działce? Wiele osób zajmujących się hobbystycznie lub zawodowo uprawą roślin zdaje sobie sprawę, że jednym z istotnych czynników wpływających na porost jest odporność na zmienne warunki pogodowe.

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:50
 • Jak wybrać doskonałe płytki łazienkowe? Płytki ceramiczne
  Jak wybrać doskonałe płytki łazienkowe? Płytki ceramiczne

  Łazienka to nie tylko miejsce mycia i higieny, ale także ostoja komfortu. Jej wystrój powinien być estetyczny i przyjemny dla oka, ponieważ jest to ważna część domu.

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:42
 • Chusteczki do powierzchni – jakie są ich rodzaje i po co je stosujemy?
  Chusteczki do powierzchni – jakie są ich rodzaje i po co je stosujemy?

  Większości z nas chusteczki kojarzą się wyłącznie z wydmuchiwaniem nosa w trakcie przeziębienia. Okazuje się, że ich zastosowań jest zdecydowanie więcej. Dobrym tego przykładem może być stale trwająca pandemia.

  Written on wtorek, 29 marzec 2022 18:45
 • Tulejowanie otworów w maszynach budowlanych – na czym to polega?
  Tulejowanie otworów w maszynach budowlanych – na czym to polega?

  W przypadku maszyn budowlanych częstym problemem jest zużycie tulei. Dochodzi do niego, gdy maszyna ulega zużyciu w wyniku tarcia między ruchomymi częściami maszyny.

  Written on czwartek, 24 marzec 2022 21:28
 • MyJobsi.pl – znajdź swoją wymarzoną pracę!
  MyJobsi.pl – znajdź swoją wymarzoną pracę!

  Praca jest potrzebna każdemu człowiekowi, gdyż bez niej dzień nie jest dobrze zorganizowany, co znacznie pogarsza samopoczucie. Jak jednak wygląda szukanie pracy na rynku w dzisiejszych czasach?

  Written on środa, 16 marzec 2022 09:38