środa, 24 listopad 2021 17:32

Myślisz o zakupie drewnianego garażu? Oto, co musisz wiedzieć

garaż garaż pixabay

W ostatnich latach drewniane garaże stawały się bardzo popularne na całym świecie

. Chcąc trzymać swoje samochody (lub inne przedmioty osobiste) w suchym, bezpiecznym miejscu, właściciele domów regularnie decydują się na instalowanie drewnianych budynków garażowych na swojej posesji. Garaże drewniane to jedna z wielu konstrukcji, które można łatwo, tanio i szybko zbudować, aby nie tylko chronić swoje mienie, ale również otrzymać dodatkową przestrzeń – takie konstrukcje posiadają o wiele więcej korzyści.

 1. Różne sposoby użytkowania

Chociaż drewniany garaż stanowi doskonałe schronienie dla samochodu, to ma również kilka innych potencjalnych zastosowań. Wszystko zależy od wielkości budynku garażowego, ale zazwyczaj jest tak, że każdy z nich może również pełnić funkcję szopy, w której będziesz mógł przechowywać, np.: sprzęt ogrodowy. Ponadto, taka konstrukcja może być strefą „męskiego zakątka”, w którym każdy mężczyzna będzie miał chwile dla siebie, podczas majsterkowania lub zwyczajnie odpoczywania.

 1. Prosty fundament

Bardzo ważną zaletą drewnianych garaży jest to, że wymagają one jedynie płyty betonowej jako fundamentu. Płyta betonowa to jedna z najlepszych opcji na fundament, ponieważ jest duża, a jej montaż nie jest czasochłonny, co pozwala znacznie przyspieszyć prace budowlane. Dzięki temu, możesz wybudować swój wymarzony garaż drewniany tylko w kilka dni.

 1. Wszystko jest możliwe do przystosowania

Niezwykle istotną zaletą drewnianych konstrukcji jest to, że mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Drewno jest materiałem budowlanym, który cechuje się bardzo dużą elastycznością, dlatego może z niego powstać praktycznie każdy projekt drewnianego garażu. Niektóre firmy mają w swojej ofercie dostosowanie już gotowego projektu do wizji właściciela. Dlatego pamiętaj, że możesz zaplanować układ tak, jak chcesz!

 1. Prosta instalacja

Drewniane garaże są stosunkowo łatwe w montażu – nawet, jeśli zdecydujesz się na zbudowanie garażu na własną rękę – zajmie Ci to tylko kilka dni, zanim będziesz mógł z niego korzystać. Drewno jest niezwykle lekkim, elastycznym materiałem, co w znacznym stopniu wpływa na szybki i prosty proces budowy. Jednak pamiętaj, że do wyboru masz również kupienie gotowego modelu.

 1. Wybór materiałów

Drewno jest materiałem ogólnodostępnym oraz pozyskiwanym lokalnie, dlatego nie będzie większego problemu z dostępem do niego. Ponadto, ten naturalny surowiec jest najlepszym wyborem na budynek garażowy, ponieważ drewno jest niezwykle wytrzymałe i trwałe. Warto jest jednak pamiętać, aby wybierać materiał najwyższej jakości i tylko od sprawdzonych dostawców. Najlepszą opcją są: świerk, sosna i modrzew.

 1. Łatwa wymiana uszkodzonych części

Chociaż dokładna obróbka ciśnieniowa drewnianego garażu środkiem do konserwacji drewna zapewni jego trwałość, to jeśli jakakolwiek część drewnianego garażu ulegnie uszkodzeniu, można ją łatwo wymienić. Wystarczy wyjąć wadliwy element i zastąpić go nowym. Jednak, warto jest pamiętać, że to nie jest opcjonalny wybór – tak trzeba robić. To pozwoli na uniknięcie kosztownych napraw w przyszłości.

Drewniane garaże są bardzo solidne i niezwykle trwałe. Zbudowane z naturalnego, ale jakże wytrzymałego materiału budowlanego, budynki garażowe mają wiele zalet. Budowa takiej konstrukcji jest prosta, szybka i tania, a sam projekt może być przystosowany do indywidualnych potrzeb właściciela. Ponadto, taki budynek może mieć nieskończenie wiele zastosowań. To sprawia, że drewniany garaż to doskonała inwestycja – i pamiętaj: wszystko zależy od Ciebie.

 • Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!
  Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!

  Imprezy firmowe to w ostatnich latach coraz częściej wybierana przez pracodawców forma pogłębiania relacji z pracownikami i klientami. Event firmowy to nie tylko okazja do spędzenia wspólnie czasu poza biurem i zabawy.

  Written on czwartek, 19 maj 2022 14:44
 • Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych
  Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych

  Korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych są niezwykle ważne dla każdej firmy przewozowej. Nigdy nie można być pewnym co stanie się na drodze – dlatego ubezpieczenie jest tak ważne.

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 16:56
 • Nowoczesna kolekcja łazienek Ona inspirowana śródziemnomorską przyrodą i radością codziennego życia
  Nowoczesna kolekcja łazienek Ona inspirowana śródziemnomorską przyrodą i radością codziennego życia

  Kolekcja Ona nawiązuje do śródziemnomorskiego klimatu. Wyróżnia się prostym i uniwersalnym designem, w którym najważniejsze okazują się dopracowane szczegóły oraz inspiracje naturalnymi zjawiskami (np. łagodne linie inspirowane silnymi, ale zarazem delikatnymi falami oceanu czy rozwiązania mające wpływ na ekologię).

  Written on wtorek, 26 kwiecień 2022 09:10
 • Filtr do okapu Ariston
  Filtr do okapu Ariston

  W dzisiejszych czasach otaczające powietrze, które jest niezbędnym elementem życia człowieka jest coraz bardziej zanieczyszczone.

  Written on środa, 06 kwiecień 2022 13:08
 • Połączenia międzynarodowe – jak zyskać tańsze rozmowy?
  Połączenia międzynarodowe – jak zyskać tańsze rozmowy?

  Obecnie oferty sieci komórkowych zawierające darmowe i nielimitowane SMS-y, MMS-y oraz spore pakiety internetowe są normą. Niemałym zainteresowaniem cieszą się również telefony na abonament, które można nabyć na bardzo korzystnych warunkach, zarówno w przypadku firm, jak i klientów indywidualnych. Jak jednak w ofertach operatorów sieci komórkowych przedstawiają się połączenia międzynarodowe? Na jakie propozycje dostawców mogą liczyć użytkownicy?

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:55
 • Hala namiotowa w ogrodnictwie
  Hala namiotowa w ogrodnictwie

  Jak zorganizować przestrzeń w ogrodzie lub na działce? Wiele osób zajmujących się hobbystycznie lub zawodowo uprawą roślin zdaje sobie sprawę, że jednym z istotnych czynników wpływających na porost jest odporność na zmienne warunki pogodowe.

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:50
 • Jak wybrać doskonałe płytki łazienkowe? Płytki ceramiczne
  Jak wybrać doskonałe płytki łazienkowe? Płytki ceramiczne

  Łazienka to nie tylko miejsce mycia i higieny, ale także ostoja komfortu. Jej wystrój powinien być estetyczny i przyjemny dla oka, ponieważ jest to ważna część domu.

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:42
 • Chusteczki do powierzchni – jakie są ich rodzaje i po co je stosujemy?
  Chusteczki do powierzchni – jakie są ich rodzaje i po co je stosujemy?

  Większości z nas chusteczki kojarzą się wyłącznie z wydmuchiwaniem nosa w trakcie przeziębienia. Okazuje się, że ich zastosowań jest zdecydowanie więcej. Dobrym tego przykładem może być stale trwająca pandemia.

  Written on wtorek, 29 marzec 2022 18:45
 • Tulejowanie otworów w maszynach budowlanych – na czym to polega?
  Tulejowanie otworów w maszynach budowlanych – na czym to polega?

  W przypadku maszyn budowlanych częstym problemem jest zużycie tulei. Dochodzi do niego, gdy maszyna ulega zużyciu w wyniku tarcia między ruchomymi częściami maszyny.

  Written on czwartek, 24 marzec 2022 21:28
 • MyJobsi.pl – znajdź swoją wymarzoną pracę!
  MyJobsi.pl – znajdź swoją wymarzoną pracę!

  Praca jest potrzebna każdemu człowiekowi, gdyż bez niej dzień nie jest dobrze zorganizowany, co znacznie pogarsza samopoczucie. Jak jednak wygląda szukanie pracy na rynku w dzisiejszych czasach?

  Written on środa, 16 marzec 2022 09:38